Muusikauudised

Nargenfestival alustab hooaega

Nargenfestival alustab uut hooaega 7. juunil kell 19 Estonia kontserdisaalis sümfooniakontserdiga, kus esineb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Kontserdi keskmes on Tõnu Kõrvitsa ja Veljo Tormise looming: kõlab Tõnu Kõrvitsa „Aeg“ ning Veljo Tormise „Viimane laev“ Tõnu Kõrvitsa seades, aga ka Joseph Haydni ja Sergei Rahmaninovi sümfooniad. ERSO-ga koos on laval Viini Riigiooperi solist ja tänavune Eesti teatri aastaauhinna laureaat Ain Anger. Kontserdi kannab üle Klassikaraadio ja Postimees.

8. juunil jätkub festival Haapsalus Cyrillus Kreegi muusikapäevadega, mille avakontserdil kell 18 Haapsalu Toomkirikus astuvad Cyrillus Kreegi, Pärt Uusbergi ja Tõnu Kõrvitsa muusikaga üles kammerkoor Head Ööd, Vend, Haapsalu koorid, Sofia Joons, Lena Willemark ja Nargenfestivali ansambel. Esiettekandena kõlab Tõnu Kõrvitsa „Laulud Lenale“ häälele ja kümnele instrumendile.

 

9. juunil toimub Haapsalu Piiskopilinnuse hoovis Eestirootsi laulupidu, mis proovib taastada 1933. aastal Cyrillus Kreegi organiseeritud eestirootslaste jaoks olulist sündmust. Laulupeo esinejate seas on eestirootsi kultuuriga seotud lauljad, muusikud ja tantsijad Eestist, Rootsist ja Soomest.
Eestirootsi laulupeo ajakava 9. juunil:
11.00 Jumalateenistus Haapsalu toomkirikus
12.00 Laulupeo rongikäik linnuse hoovi
13.00 Laulupidu
15.00–15.30 Piknikupaus
15.30–17.00 Tantsupidu
Laulupidu korraldab Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu koostöös Rannarootsi muuseumi ja Nargenfestivaliga, laulupeo kunstiline juht on Sofia Joons.

Nargenfestivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.
Vaata ka: Nargenfestival
Kuula: Klassikaraadio saates Delta räägivad algavast festivalist Tõnu Kaljuste, Ain Anger ja Tõnu Kõrvits

Tagasi