Muusikauudised

Nargen Festivali juunikuu sündmused

Juunikuus saab alguse kolm kuud kestev Nargen Festival. Festivali avakontserdil 9. juunil Estonia kontserdisaalis kell 19 astuvad Tõnu Kaljuste juhatusel üles Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning solistid Malin Hartelius (sopran, Rootsi) ja Andres Kaljuste (vioola). Kavas on Ludwig van Beethoveni, Ralph Vaughan Williamsi ja Gustav Mahleri looming.

14.–15. juunini leiavad Nargen Festivali raames Haapsalu Toomkirikus aset “Kreegi päevad”. 14. juunil kell 18 toimuval leinapäeva kontserdil kõlab Cyrillus Kreegi “Requiem” ja esiettekandes Tõnu Kõrvitsa psalmi nr. 137 tekstile kirjutatud „Paabeli jõgede kaldail”. Teosed kannavad Tõnu Kaljuste juhatusel ette Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester.
15. juunil kell 16 astub üles Kadri Voorand Trio (Kadri Voorand – vokaal, kalimba, meloodika ja kellamäng, Virgo Sillamaa – elektri- ja akustiline kitarr, Mihkel Mälgand – kontrabass), kes esitab oma nägemuse Kreegi loomingust.

27.–29. juunini leiab Naissaarel aset I Naissaare laulupidu “Paadi puudutus”.
27. juunil toimub rannaala koristus, Omari küünis “Ööülikool”, kus  arutletakse teemal “Kuidas asustada maailma” ning õhtul Naissare kirikus kontsert, kus üles astub Kapsar Männi juhatusel segakoor HUIK! Koori esituses kõlab Veljo Tormise “Tornikell minu külas” Fernando Pessoa tekstile.
28. juunil esinevad segakoor Huik (dirigendid Kaspar Mänd ja Valter Soosalu), Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav), ERRi segakoor (dirigent Hirvo Surva), kammernaiskoor Sireen (dirigendid Ülle Tuisk ja Tiiu Sinupalu), Eesti Filharmoonia Kammerkoori mehed ning Kihnu ja Prangli lauljad (dirigendid Maria Michelson ja Tiinamai Keskpaik). Laulupeo juht on Tõnu Kaljuste. Lisaks on kavas portreede näituse”"Bernhard Schmidt in memoriam” ja eesti muuseumide ühisnäituse “Paadiga põgenemine 70 aastat tagasi” avamine, rongkäik-loodusmatk ning simman koos Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühinguga.
29. juunil toimub laulupeo lõpetamine kooride hommikuse ühislaulmisega.

Festivali kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Täpne info: Nargen Festival.

Tagasi