7.06.–30.08 XI Pärnu Orelifestival. Reede õhtuti kell 20 esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus organistid Jaanus Torrim, Ines Maidre, Anna Humal, Marju Riisikamp, Gustav-Leo Kivirand, Aaro Tetsmann, Hille Poroson ja Tiia Tenno. Kavas on peamiselt Johann Sebastian Bachi muusika. 5.07 esineb Jaanus Torrim koos bariton Mihhail Gavriloviga, kavas Bach, Händel, Schubert ja Sibelius.
15.06–13.07 Mati Turi laulab Inglismaal Siegfriedi rolli. R. Wagneri ooperit „Siegfried“ eesti tenoriga peaosas mängitakse Inglismaal Leedsi raekojas 15.06–13.07, 22.06 Birminghami Sümfooniasaalis, 29.06 The Sage Gatesheadis ja 6.07 Salford Quays The Lowrys. Etendused toimuvad The Sage Gatesheadi ja Birminghami Sümfooniasaali koostöös.
20.06–14.07 VII Juuru orelisuvi „Kõik viled puhuvad“. Orelifestival Juuru Mihkli kirikus jätkub juulis kahe kontserdiga. 12.07 annavad Kihelkonnapäevade öökontserdi Aabi Ausmaa (tromboon) ja Piret Aidulo (orel). 14.07 esinevad Kihelkonna päevade lõppkontserdil Segakoor Cantus Vahur Soonbergi juhatusel ning Dmitri Bulgakov (oboe, Venemaa) ja Kristel Aer (orel).
27.06–7.07 Rapla Kirikumuusika Festival. Üheksa kontserti Rapla, Juuru, Vahastu, Järvakandi, Käru ja Velise kirikutes ning Rapla Kultuurikeskuses pakuvad mitmekesist vaimuliku muusika programmi. Festivali galakontserdil 30.06 astub üles Fääri saarte muusik Eivør koos Villu Veski (saksofon), Mikael Blaki (bass, klahvpillid) ja festivali kammerorkestriga Lauri Sirbi juhatusel. Oma 5. sünnipäevakontserdi annab kammerkoor Head Ööd, Vend, kelle kavas on ka Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi teosed. 7.07. astub Rapla kirikus autorikontserdiga üles Tõnis Mägi. Pärdi muusika kõlab ka saksofonikvarteti SaxEst, Indrek Vau (trompet) ja Kristel Aeri (orel) kontserdil 27.06 Juuru kirikus ning vokaalansambli Vox Clamantis kontserdil 28.06 Velise Õigeusu kirikus.
27.06–10.08 Suvefestival "Mõisamängud" Eesti mõisates. Festival „Mõisamängud“ algas kontsertidega 27.06 Suure-Kõpu mõisas, kus esinesid sopran Kai Kallastu ja pianist Andrus Kallastu, ning Muuga mõisas, kus järelkajana Muusikasõprade Seltsi möödunud hooaja sarjale „HELIjaKEEL“ mängisid Raimo Kangro ja Hillar Kareva teoseid löökpillimängija Madis Metsamart ja pianist Diana Liiv, kaasa tegid poetessid Maarja Kangro ja Doris Kareva. Põhiosa festivali kontsertidest toimub Unustatud Mõisate Suvepäevadel 6., 7., 27. ja 28. juulil ning 10. augustil mõisates üle Eesti, esinejateks silmapaistvad interpreedid, sh viiuldajad Olga Voronova, Lev Bogino (Prantsusmaa) ja Alexis Roussine (Prantsusmaa), klarnetistid Edmunds Altmanis ja Toomas Vavilov, pianistid Mati Mikalai, Diana Liiv ja Anne-Mai Palm, Heiki Palm tšellol ning Madis Metsamart löökpillidel. IV suvefestival „Mõisamängud“ toimub Muusikasõprade Seltsi ja Unustatud mõisate külastusmängu koostöös.
29.06–4.08 Päikeseloojangu festival Pärnumaal. Viie nädala jooksul saavad huvilised osa pea 40 sündmusest. Traditsiooniliselt on kavas kirikukontserdid Häädemeestel, Kosmonautika Kolmapäevad, Kabli rannapeod, Jüri Aarma vestlusõhtud, Tuisuliiva Muusika, Salongiõhtud Lepaninal ning Meremeeste pidu Kabli külaplatsil. Lisaks toimuvad lastepäevad Rannakodus, päikeseloojangu joogatunnid ja teatrietendused. Kosmonautika Puhkekeskuseses leiab 31.07 aset Toomas Rulli lastelaulude raamatu „Laul läks rändama“ esitluskontsert, 1.08 annavad Tuisuliiva puhkemaja õuel kontserdi „Urmas Alender 60“ Margus Vaher ja Uku Suviste jpm.
29.06–5.07 ETV Tütarlastekoori kontserdireis Normandiasse. Koor viibib Polyfollia muusikafestivalil Prantsusmaal 29.06–5.07 ning kokku antakse neli kontserti: 30.06 Athis de l'Orne’i kirikus, 1.07 St. Vigor à Quettehou’ kirikus, 2.07 Cerisy-la-Forêt’ kloostrus ja 3.07 Louvigny kirkus.
29.06–15.08 Haapsalu suvemuusika. Kontserdisarjas Haapsalus esinevad juulis kitarriduo Esteban Colucci (Argentiina) ja Heiki Mätlik programmiga „Suudlus veel“ 11.07 Maria-Magdaleena Õigeusu kirikus promenaadil, Hedvig Hanson lauludega oma viimaselt plaadilt „Esmahetked“ 12.07 kuursaalis, Kreeka/Austraalia kontrabassimängija Nick Tsiavose ansambel 20.07 Maria-Magdaleena Õigeusu kirikus promenaadil ning Klaaspärlimäng Sinfonietta keelpillirühm 24.07 toomkirikus, kavas Grieg ja Tšaikovski.
30.06–11.08 Kontserdisari Raepromenaad Pärnus. Kontserdisari hubases ja ajaloohõngulises Pärnu Raehoovis tutvustab taas erinevaid koosseise ja muusikastiile, samal ajal hoides kammermuusika raame. Sarja raames esinevad Pärnu käsikellade ansambel Agapella (30.06), kitarriduo Esteban Colucci (Argentiina) & Heiki Mätlik (7.07), Ivo Lille ja Indrek Palu loomingut esitav Ivo Lille Group (14.07), Puhkpillikvintett Estica (21.07, kavas ka Cyrillus Kreek, Villem Kapp ja Lembit Veevo), Leedu akordioniduo Laimonas Salijus ja Lukas Katinas (28.07), Arbo Valdma SUVEUNIversiteedi meistrikursusel osalejad (4.08) ja kitarriduo Donato D'Antonio (Itaalia) & Tiit Peterson (11.08).
2.–13.07 Seitsme linna muusika. Eesti Kontserdi korraldatav festival Ida-Virumaa eri piirkondades pakub koori-, kammer- ja orkestrikontserte. Festivalil astuvad üles Hortus Musicus, sopran Kädy Plaas, tenor Oliver Kuusik, puhkpilliansambel Brassical jpt. Külalisesinejateks on Malmö Kammerkoor Rootsist ja kitarrivisionäär Jason Carter Inglismaalt. 13.07 annab Mäetaguse mõisas kontserdi Klaaspärlimäng Sinfonietta, kavas ka Villem Kapi „Eleegia“. Saka mõisa suvelaval saab 6.07 kuulda nelja erinevat kontserti, esinejateks Mari Kalkun ja Tanel Kadalipp ning ansamblid VEM, Ro:Toro ja Kokkukukkumine.
3.07 Pärnu Suvemuusika: Valgre 100. Kontserdil „Suudle mind“ Pärnu Ranna Kõlakojas esinevad Raimond Valgre muusikaga Rapla Segakoor Cantus (dirigent Vahur Soonberg), Tekla Tappo (viiul), Kaia Kuusmann (flööt), Vahur Soonberg (klaver), Andres Lääne (bass) ja Aivar Surva (löökriistad).
3.–6.07 Helisevad Saaremaa Orelid. Festivalil toimuvad neli kontserti Valjala, Mustjala, Karja ja Kaarma kirikutes, esinevad organistid Tiit Kiik, Piret Aidulo ja Kristel Aer koos vokaalsolistidega nagu Vaike Kiik, Nadia Kurem, Kristina Vähi, Aare Saal ja instrumentalistidega Henno Soode (viiul), Madis Vilgats (tuuba), Aare Tammesalu (tšello), Sigrid Kuulmann (viiul) ja Johannes Välja (tšello).
3.–7.07 Haapsalu Vanamuusikafestival. Kontserdid Haapsalu Toomkirikus, Haapsalu Jaani kirikus ja Kuursaalis pakuvad paljude sajandite muusikat hinnatud eesti- ja välismuusikutelt. Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Haapsalu Festivalikoor koos organist Ene Salumäega esitab 5.07 toomkirikus renessanssiajastu suurteose – Tomás Luis de Victoria reekviemi „Officium defunctorum“. Lõppkontserdil 7.07 toomkirikus astuvad Johann Sebastian Bachi Missa h-moll ettekandel üles solistid Annika Lõhmus, Kädy Plaas, Teele Jõks, Simon Wall ja Peter Kooij, ansambel Studio Vocale ja Tallinna Barokkorkester Toomas Siitani juhatusel. Festivali kunstiline juht on muusikateadlane ja dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.
3.–7.07 Muhu Tulevikumuusika Festival „JUU JÄÄB“. Festivali esmane mõte ja eesmärk on saare hapra, kuid sügava kultuuripärandi hoidmine, arendamine ja tutvustamine, samas seda ka maailmakultuuriga sidudes. Muusikat ilmestavad audiovisuaalsed programmid, kontserdikavad liiguvad klassika, džässi ja world music-i vahel. Kontsertidel Muhu- ja Saaremaal astuvad üles ansambel Rütmiallikal, Saaremaa Neidudekoor, Villu Veski (saksofon), Iiris ja mitmed välisartistid.
3.–28.07 Urmas Alenderi-Rein Rannapi ja Raimond Valgre laulude õhtud „Vihmade taga“. 20 kontserdil üle Eesti tulevad esitusele laululoojate aegumatud laulud nagu „Rahu“, „Nii vaikseks kõik on jäänud“, „Muinaslugu muusikas“, „Vaiki kui võid“, „Sinilind“, „Veel viivuks jää“, „Vihmade taga“ jt. Laulavad Maria Listra ja Jassi Zahharov koos Margus Kappeli (klaver) ja Jaanus Nõgistoga (kitarr).
4.07 ERSO suvekontsert „Suur suvine kohtumine. Sõbrad“. 4.07 kell 20 Estonia kontserdisaalis toimuval kontserdil tuleb ettekandele Eino Tambergi Trompetikontsert nr. 1 (solist Sergei Nakarjakov). Samal kontserdil soleerib ka eesti pianist Marko Martin. Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatab Anu Tali.
4.–25.07 Eesti Interpreetide Liidu kontserdid juulikuus. 4.07 kell 19 annavad Tallinna Mustpeade majas kontserdi Oksana Sinkova ja Jelena Ossipova, sama kontsert toimub koostöös Mustjala festivaliga ka 14.07 kell 13 Saaremaal, Loona mõisas. Duo kava koosneb peamiselt eesti heliloojate teostest flöödile ja kitarrile – kavas on Ester Mägi, Heino Elleri, Rein Rannapi, Raimo Kangro, Ranno Nurmsaare, Mati Kuulbergi, Lepo Sumera, Margo Kõlari, Peeter Vähi ja Urmas Sisaski muusika. Puhkpillikvintett Estica ja pianist Piret Väinmaa esinevad 10.07 kell 19 Türi Kultuurimajas ja 11.07 kell 19 Mustpeade majas, kavas on A. Reicha, W. A. Mozarti ja L. van Beethoveni muusika. Pianist Andre Hinn annab sooloõhtu L. van Beethoveni, F. Liszti, F. Schuberti ja M. Raveli muusikaga 18. juulil kell 19 Mustpeade majas. Kahel suvisel barokk-kontserdil 23.07 kell 17 Pärnus Ammende Villas (koostöös Pärnu Muusikafestivali ja Järvi Akadeemiaga) ja 25.07 kell 19 Mustpeade majas astuvad üles sopran Pirjo Püvi, klavessinist Imbi Tarum, viiuldaja Meelis Orgse, tšellist Tõnu Jõesaar ning flöödimängija Reet Sukk. Kavas on muusikat sellistelt barokimeistritelt nagu G. F. Telemann, G. F. Händel, H. Purcell jt.
5.–16.07 Kristjan Järvi Saksamaal ja Eestis. 5.07 ja 6.07 juhatab Kristjan Järvi MDRi Sümfooniaorkestri kontserti Leipzigi Arenas. 13.07 esitab Balti Noorte Filharmoonia Kieli lossis Schleswig-Holsteini Muusikafestvali raames Erkki-Sven Tüüri Sümfooniat nr. 3 ning 14.07 toimub sama kontsert Elmshorni Ratsahallis. 16.07 aga Juhatab Kristjan Järvi Pärnus Järvi-festivalil Järvi Akadeemia kontserti.
5.07 Öökontsert „Öö huiked“ Kuressaare lossis. Südaööeelsel tunnil esinevad Liis Viira (harf) ja Tõnis Kipper (sõna) ning Tobiase Keelpillikvartett koosseisus Maano Männi (viiul), Terje Männi (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello). Kavas Eduard Oja Ballaad tšellole ja harfile ning Arnold Baxi ja André Caplet’ muusika.
5.–7.07 Kihelkonna Kirikumuusikapäevad. Kihelkonna kirikus Saaremaal toimub muusikapäevade raames kolm kontserti. 5.07 esineb Kihelkonna koguduse naiskoor ja ansambel „Collecta“ ning Kihelkonna noored. 6.07 annab kontserdi Tobiase Keelpillikvartett, kelle kavas on Rudolf Tobiase, Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa teosed. 7.07 toimub kuldleeripüha kontsert-jumalateenistus, musitseerib Aare Tammesalu tšellol.
6.07 Pärnu tähistab Raimond Valgre 100. sünniaastapäeva. Raimond Valgre 100. sünniaastapäeva tähistatakse suurejoonelise kontserdiga „Kummardus Valgrele” Ammende Villa aias. Pärnu suve ühel olulisemal muusikasündmusel teevad lauluuojale kummarduse Marten Kuningas, Karl-Erik Taukar, Lenna Kuurma, Ines, Koit Toome ja Endla teatri näitleja Tambet Seling. Valgre ühte tuntumat laulu „Muinaslugu muusikas” esitab rahvusvahelise Pärnu I popp- ja džässlauljate konkursi võitja, kes kuulutatakse välja paar tundi enne kontserdi algust. Raimond Valgre muusika vahele jutustab armastatud heliloojast, suvest ja Pärnust lugusid Tambet Tuisk. Soliste saadab Pärnu Linnaorkester Mart Sanderi juhatusel.
6.–20.07 Ines Maidre esineb Belgias, Saksamaal ja Eestis. Organist Ines Maidre kontserdid toimuvad 6.07 St. Quintiniuse katedraalis Hasseltis, Belgias, 7.07 Süssenis Saksamaal, 11.07 Tübingeni Orelifestivalil Saksamaal, 12.07 Pärnu Eliisabeti kirikus, 19.07 Narva Aleksandri kirikus ja 20.07 Väike-Maarja kirikus.
6.–28.07 Nargenfestivali sündmused juulikuus. Juuli nädalalõpud Naissaarel on täidetud mitmete kontsertidega. 6.07 toimub äsja valminud publiku uue siseõu ja kohviku Hellerella avamispeo puhul kontsert kolme esiettekandega: uued teosed Tõnu Kõrvitsalt, Rasmus Puurilt ja Jarek Kasarilt kannavad ette Tallinna Kammerorkester, Tõnu Kaljuste, Tõnu Kõrvits, Jaan Tätte, Kadri Voorand, Rasmus Puur ja Jarek Kasar. 7. ja 21.07 annavad Marko Matvere, Margus Põldsepp ja Jaanus Jantson kontserdi „Melanhoolsed meestelaulud“. Riho Sibul ja Vladislav Koržets astuvad publiku ette 13.07, 14.07 kantakse Nargenfestivali orkestriga ette Vladislav Koržetsi muinasjutt „Naissaare Petka ja hunt“ Sergei Prokofjevi muusikale. Teatritrupp K.O.K.K esituses näeb „Naissaare naiste lugusid“ (lavastaja Eva Kalbus) 20. ja 27.07. Virtuaalne esitlus katamaraan Nordea ilmareisist ehk „Maailmareis Matverega“ toimub juulikuu viimasel pühapäeval.
6.07–25.08 Schleswig-Holsteini Muusikafestivali keskmes eesti muusika. Saksamaa liidumaa kõige olulisem muusikafestival keskendub Balti riikide muusika tutvustamisele. Kontserdid toimuvad nii Lüübekis, Flensburgis, Kielis, aga ka Hamburgis ja mujal. Festivalil esinevad Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Arsise kellade ansambel ja noorteorkester Baltic Youth Philharmonic Kristjan Järvi juhatusel, Kammerkoor Collegium Musicale, ETV Tütarlastekoor, Hortus Musicus, seto leelokoor Sõsarõ, Villu Veski ja Tiit Kalluste, Rein Rannap, klaveriduo Mati Mikalai-Kai Ratassepp, oboist Kalev Kuljus ja pianist Marrit Gerretz-Traksmann. 13.07 esitab Bargteheides ja 14.07 Föhris Eesti muinasjuttude ja lengendidega seotud muusikat ansambel koosseisus Stefan Kurt (lugeja), Jürgen Franz (flööt), Rodrigo Reichel (viiul) ja Heiko Ossig (kitarr), kavas Raimo Kangro, Peeter Vähi, Arvo Pärt, Ester Mägi, Mati Kuulberg, René Eespere ja Erkki-Sven Tüür. Samal päeval Kielis ja 14.07 Elmshornis tuleb ettekandele Tüüri Sümfoonia nr. 3 noorteorkestrilt Baltic Youth Philharmonic, mida juhatab Kristjan Järvi. 30.07 tuleb Hamburgis ettekandele Jüri Reinvere „Keskhaigla“ tsüklist „Neli Kvartetti“ Soome kvarteti Meta4 esituses. 5.08 Schleswigis ja 6.08 Lüneburgis esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor Daniel Reussi juhatusel programmi Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi, Rudolf Tobiase, Schnittke, Brahmsi, Mendelssohni ja Regeri muusikast. 9.08 on kooril kontsert Hamburgis, kus Tõnu Kaljuste dirigeerimisel tuleb ettekandele Arvo Pärdi „Kanon Pokajanen“. Arvo Pärdi muusikaga astutakse koos Tallinna Kammerorkestriga publiku ette ka 10.08 Hamburgis. Tüüri „Lamentatio“ on Signum Saksofonikvarteti kavas 8.08 Heides ja 9.08 Nusses. Tallinna Kammerorkester annab kontserdi 9.08 Altenhofis – Risto Joosti juhatusel esitatakse teiste seas Heino Elleri „Viis pala keelpilliorkestrile“, Erkki-Sven Tüüri „Action.Passion.Illusion“ ja Tõnu Kõrvitsa „Thule eleegiad“. 10.08 annab Hamburgis kontserdi Arvo Pärdi muusikast tšellooktett Amsterdam, 11.08 toob maestro loomingu kuuldavale Põhja-Saksa Raadioorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. Eesti Rahvusmeeskoori kontserdil Plönis 15.08 tulevad muu hulgas ettekandele Arvo Pärdi, Cyrillus Kreegi ja Rudolf Tobiase teosed, 16.08 Glücksburgis Veljo Tormise looming. Tüüri „Lighthouse“-i esitab 16.08 Schleswigis Sinfonietta Riga Normunds Šnē juhatusel. Arvo Pärdi kooriteosed kõlavad ka 19.08 Föhris festivali koori esituses Kaspars Putniņši dirigeerimisel.
7.07 Plaadifirmalt Hyperion Records ilmub Tõnu Kõrvitsa CD „Kreek’s Notebook“. Cyrillus Kreegi kogutud eesti vaimulikel rahvaviisidel põhineva tsükli on salvestanud Royal Holloway ülikooli koor ja Britten Sinfonia Rupert Gough juhatusel. Lisaks on plaadil Kõrvitsa segakooriteos „The Night Is Darkening Round Me“ Emily Brontë tekstile ning läti komponistide Artūrs Maskatsi ja Pēteris Plakidise looming. Plaat on saanud juba kiitvad arvustused ajakirjas „International Record Review“. Plaadi esitluskontsert toimub 7.07 Tallinna Jaani kirikus, Royal Holloway kooriga koos on laval Tallinna Kammerorkester, dirigeerib Rupert Gough.
7.07 Eesti muusika Raadio Laulustuudio lastekoori kontserdil. Viimsi Püha Jaakobi kirikus tuleb lastekoorilt ettekandele Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Arne Oidi, Margo Kõlari, Rein Rannapi, Kadri Hundi jt. laulud. Dirigendid on Kadri Hunt ja Kaie Tanner.
8.–14.07 Valgre 100: Muusikaline etendus „Minu elu lugu“. Rain Simmul (näitleja), Jaan Sööt (kitarr) ja Allan Jakobi (akordion) toovad juulikuus kuulajate-vaatajateni vapustava kontserdielamuse Raimond Valgre näol. Lisaks muusikale saavad ette loetud Raimond Valgre poolt kirjutatud kirjad, mille kaudu sukeldutakse Valgre kõige sügavamatesse mõtetesse. Iga loetud kiri ja lauldud laul põimuvad sel kontserdil ühtseks tervikuks, mis annab kontserdikülastajatele ehtsa emotsiooni sellest, mis toimus Eesti ühe tuntuima muusiku ning helilooja peas. Etendused toimuvad Pärnus, Tartus, Võrus, Padisel, Kõuel, Elvas ja Tallinnas.
9.07 Julius Eduard Sõrmusele pühendatud viiulifestival „Punane Viiul“ Sõrmuse talus. Eesti viiuldajale J.E. Sõrmusele (1878–1940) pühendatud festivalil esinevad Kristina Kriit, Malle Maltis, Indrek Palu, Leonora Palu, Indrek Kalda ja õpilased. Linastub Kaljo Kiisa film „Punane Viiul“ (1974). Toimub ööjämm viiulitele ja arvutitele, kus osalevad kõik esinejad.
9.–14.07 Viljandi Vanamuusika Festival. Viljandis toimub kuus kontserti Jaani kirikus ja Pärimusmuusika Aidas, eesti muusikutest on programmis kitarrist Heiki Mätlik ja klavessiiniduo Imbi Tarum – Julia Ageyeva Hess. Festivali avab mainekas Choir of Royal Holloway Inglismaalt, rahvusvahelist mõõdet lisavad tipp-viiuldaja Jevgeni Sviridov Venemaalt ja Conrad Steinmanni ansambel Diferencias. Traditsiooniliselt lõpetavad festivali noored vanamuusikud. Sel korral tuleb ettekandele Henry Purcelli „Haldjakuninganna“, lavastus valmib nelja päevaga festivali kunstilise juhi Neeme Punderi taktikepi all.
10.–14.07 Mustjala festival Saaremaal. Festivalil kõlab klassikaline muusika ja džäss, kontserdid toimuvad Anna kirikus, pohvet Eeliase kirikus, Ninase puhkekülas, Ninase poolsaarel ning Pidula ja Loona mõisates. Festivali avab Klaaspärlimäng Sinfonietta Griegi, Tšaikovski, Artur Kapi ja Erkki-Sven Tüüri muusikaga. Tüüri muusika on kavas ka mitmel teisel kontserdil: 11.07 kell 19 pianist Mihkel Polli kontserdil ning kell 22 Andres Uibo ja Mari-Liis Uibo kontserdil, kes esitavad ka Ester Mägi, Andres Uibo ja Johann Sebastian Bachi loomingut. Trio Estonia koosseisus Norman Illis Reintamm (klaver, Kanada/Eesti), Arvo Leibur (viiul) ja Aare Tammesalu (tšello) mängivad 12.07 Tüüri, Arvo Pärti, Beethovenit ja Piazollat. Duo Oksana Sinkova (flööt) ja Jelena Ossipova (kitarr) kava koosneb Ester Mägi, René Eespere, Peeter Vähi, Nikita Koškini ja Tüüri muusikast. Ansambel Resonabilis toob 27.07 esiettekandele Kristjan Kõrveri kammerooperi „Raud-Ants“.
10.7–10.08 Festival „Suveaaria“ Pärnus. Seitsmendat korda toimuv suvepealinna muusikateatrifestival „Suveaaria“ pakub sel suvel publikule kaht lavastust: C. Monteverdi muusikal põhinev etendus „Magus valu“ ja nüüdisheliloojate teostest koosnev ning inimhäält ja elektroonikat ühendav etendus „Kauge armastus“. Juulikuus toimuvates „Magusa valu“ etendustes teevad kaasa sopran Kai Kallastu ning klavessinist Marju Riisikamp. Etendused toimuvad 10., 12., 14., 16., ja 18.07 kell 22 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis. Augustis jätkub festival Hans-Gunter Locki, K. Saariaho, L. Sydorenko, S. Udumani muusikal põhineva lavastusega „Kauge armastus“, etendused toimuvad 1., 3., 5., 7. ja 9.08 kell 22. Festivali kunstiline juht on Andrus Kallastu.
10.–31.07 Pille Lille Muusikute Fondi kontserdid juulikuus. 10.07 kell 19 esinevad Tallinna Raekojas sopran Maria Veretenina ja Piia Paemurru klaveril, kavas G. Rossini, V. Bellini, G. Fauré, M. Raveli, S. Rahmaninovi ja P. Tšaikovski muusika. Kontserdil „Nissi Suvemuusika” 14.07 kell 19 Nissi kirikus esitavad J. S. Bachi, G. F. Händeli, F. Schuberti, G. Carissimi, G. Verdi ja R. Wagneri vokaalmuusikat Olari Viikholm (bass) ja Kadri Ploompuu (orel). Kontserdil „Kammermuusika Raekojas“ 31.07 kell 19 Tallinna Raekojas astuvad üles fötist Oksana Sinkova ja Lea Leiten klaveril. Duo esitab C. Saint-Saёnsi, J. Mouquet’, F. Poulenci, H. Elleri, E.-S. Tüüri jt loomingut.
11.07 Eesti muusika Insomnia-kvarteti esituses. Tallinna raekojas tuleb ettekandele Ester Mägi "Eleegiad" ning teosed Wolfilt, Mozartilt, Glazunovilt ja Piazollalt. Insomnia-kvartett koosseisus Mari Targo (viiul), Valeria Rjumina (viiul), Mairit Mitt (vioola) ja Theodor Sink (tšello) tuli kokku 2012. aastal, saavutas esikoha EMTA kammeransamblite konkursil ja on osalenud rahvusvahelise ansamblite festivali meistrikursustel.
11.07 René Eespere ja Arvo Pärdi teosed kitarrimuusika kontserdil. Kitarriduo Esteban Colucci (Argentina) ja Heiki Mätlik annavad kontserdi Haapsalu Maria-Magdaleena õigeusu kirikus, kavas René Eespere ja Arvo Pärdi kitarrisoolod ja kitarriduod, aga ka Vivaldi, J. S. Bachi, Biberi teosed ning ning argentina ja venezuela vaimulikud rahvalaulud kahele kitarrile.
11.–14.07 Lihula Muusikapäevad. Viiel kontserdil Lihula erinevates kontserdipaikades esinevad muusikud Järvid: Marius Järvi (tšello), Mihkel Järvi (klaver), Miina Järvi (viiul), Martin Järvi (viiul), Madis Järvi (vioola), Mari Järvi (klaver), Maarika Järvi (flööt) ja Teet Järvi (tšello). Nendega on liitunud klarnetist Guy Spielman, laulja Mart Sander ja viiuldaja Urmas Vulp. Festivali viimasel kontserdil 14.07 Lihula Eliisabeti kirikus tuleb teiste seas ettekandele ka Rudolf Tobiase Keelpillikvartett nr. 2.
11.–14.07 Pärnu Rahvusvaheline Saksofonimuusika Festival SaxFest. Festival toob Pärnusse saksofonimängu ja -muusikahuvilised kõikjalt Eestist ja ka mujalt maailmast. Kontserdid toimuvad erinevates paikades kaasates linnaruumi ja külalisi. Saksofonimängu huvilistele korraldatakse meistriklassid.
12.–14.07 Hiiumaa Kammermuusika Päevad. Ajaloolistes paikades nagu Kärdla ja Reigi kirikutes, Kassari kabelis ja Suuremõisa lossis astuvad juuli teisel nädalavahetusel üles muusikud nii Eestist kui ka väljaspoolt. Festivali organiseerib MTÜ Hiiumaa Kammermuusika eesotsas pianist Mart Ernesaksaga ja viiuldaja Aet Ratassepaga, kes on ka üks festivali algatajatest. Maitsekalt koostatud kavades pakutakse mitmekülgset kammermuusikat. Trio Guy Spielman (klarnet), Marius Järvi (tšello) ja Mihkel Järvi (klaver) kavas on Griegi ja Brahmsi kammerteosed (12.07), Oksana Sinkova (flööt) ja Jelena Ossipova (kitarr) mängivad oma programmis muu hulgas Margo Kõlari ja Peeter Vähi teoseid (13.07). Kontserdil „Käbid ja kännud“ astuvad üles Eesti noored muusikud koos pedagoogidega (12.07). 13.07 annab hilisõhtuse kontserdi Liisi Koikson. Festival lõppeb 14.07 ooperigalaga „Verdi-Wagner 200“, solistideks Heli Veskus (sopran) ja Koit Soasepp (bass).
16.–23.07 Pärnu Muusikafestival Järvi Akadeemia. Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia jätkavad aastakümnete pikkust Pärnu heade muusikafestivalide traditsiooni. Festivali kunstiliseks nõustajaks on Paavo Järvi. Pärnu Muusikafestival on eelkõige orkestrifestival, oluliseimaks nurgakiviks on fantastiline festivaliorkester, kuhu tullakse mängima kõikjalt üle maailma. Lisaks orkestritele on võimalik kuulata suurepäraseid soliste, kes astuvad üles nii orkestri ees kui kammermuusikutena. Järvi Akadeemias saavad kõrgetasemelist muusikaharidust paljud noored muusikud, keda õpetavad oma ala tõelised professionaalid. Kokku tuleb umbes 150 head muusikut üle maailma. Heliloojatest on tähtsal kohal ka Eesti heliloojad. Lõppkontserdil 23.07 tuleb ettekandele Peeter Vähi „Chant of the Celestial Lake“ ja Eduard Tubina Kontrabassikontsert. 21.07 tuleb koos Pärnu Festivaliorkestriga lavale festivali peaesineja, USA viiuldaja Hilary Hahn. Kontserdil kõlab Ülo Kriguli uudisteose esiettekanne. Mihkel Keremi teost „Rahutu öö“ saab kuulata „Ööklassika“ kontserdil 22.07 Eliisabeti kirikus.
18.–21.07 Hiiumaa Pärimusmuusika Festival. Neljapäevane festival motoga „Üks olemine“ toimub kontserdipaikades üle Hiiumaa. Esinejate seas on Jason Carter, Triinu Tauli bänd, Kihnu Virve pereansambel, Villu Veski ja Tiit Kalluste, Marko Matvere ja Väikeste Lõõtspillide Ühing, Jaak Johanson, Mart Johanson ja Krista Citra Joonas, Jaan-Eik Tulve ja Vox Clamantis, Arsise Kellade Ansambel, Henry Laks, Helin-Mari Arder jpt. Lisaks kavas töötoad, ettekanded ja loodusmatkad.
18.–23.07 Festival Klaaspärlimäng Tartus. Igasuvine muusikafestival Klaaspärlimäng (Glasperlenspiel) on inspireeritud Hermann Hesse samanimelise romaani ainestikust, mistõttu püütakse muusikat vaadelda ning presenteerida ebatavalisest vaatenurgast. Avakontserdil 18.07 toob Klaaspärlimäng Sinfonietta Andres Mustoneni juhatusel esiettekandele Helena Tulve „Mäena vaikin ma paljust“ ja Peeter Vähi „To His Holyness“. Järgmisel õhtul kantakse ette Urmas Lattikase uudisteos „Sajandite kaja“. 21.07 astuvad üles Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Mari Tampere-Bezrodny (viiul), Marko Martin (klaver), kontserdi raames toimub Anna-Liisa Bezrodny uhiuue DVD „Ad patrem meum“ esitlus. Festivali esinejate seas on veel Kalle Randalu (klaver), Liisa Randalu (vioola), Schumann-kvartett (Saksamaa), Eesti Filharmoonia Kammerkoor jpt. Kontserdid toimuvad Tartu Jaani kirikus.
19. ja 26.07 Kontserdid „Ooper raekojas“. 19. ja 26.07 kell 19 saab Tallinna raekojas kuulata kaht ooperimuusika kontserti. 19.07 astuvad üles Alfia Kamalova (sopran, Eesti/Saksamaa), René Soom (bariton, Rahvusooper Estonia) ja Naily Saripova (klaver, Eesti). Kavas on katkendid Mozarti, Donizetti, Nicolai, Puccini ja Verdi loomingust. 26.07 esinevad Kai Rüütel (metsosopran, Eesti/UK), Paul Carey Jones (bariton, UK) ja Tarmo Eespere (klaver, Rahvusooper Estonia), siis tulevad ettekandele katkendid Mozarti, Bizet’, Massenet’, Tšaikovski, Verdi ja Wagneri loomingust. Kontserte korraldab MTÜ Musicante ja Rahvusooper Estonia.
21.–28.07 Saaremaa Ooperipäevad. Tänavuse festivali peakülalisteks on kolm Gruusia ooperiteatrit: Thbilisi Paliašvili nimeline Rahvuslik Ooperi- ja Balletiteater, Batumi Ooperi- ja Balletiteater ja Kutaisi Balanchivadze nimeline Ooperi- ja Balletiteater. Nende esituses kõlavad Donizetti „Lucia di Lammermoor” , Verdi „Rigoletto” ja „Attila”, Puccini „Madama Butterfly“ ning galakontsert „Wagner ja Verdi 200”. Lisaks balletigala Georgia Riiklikult Balletilt, kunstiline juht Nina Ananiašvili. Lisaks leiab aset mitmeid kontserte: 21.07 esinevad Kuressaare linnapargis solistid, Saaremaa Meeskoor SÜM ja Pärnu Linnaorkester, kavas ka René Eespere, Evald Aav, Edgar Arro/Leo Normet, Gustav Ernsesaks. 26.07 annab Kuresaare Laurentiuse kirikus kontserdi Eesti Rahvusmeeskoor, muu hulgas tuleb esitusele Villem Kapi ja Cyrillus Kreegi muusika. Koostöös Mustjala festivaliga etendub 27.07 Ninase poolsaarel Kristjan Kõrveri kammerooper „Raud-Ants“. Festivali kunstiline juht on Arne Mikk.
21.07–1.08 Vox Clamantis esineb Kolumbias. Ansambel Vox Clamantis esineb gregooriuse laulu, varajase polüfoonia ja Arvo Pärdi muusikaga 27.07 Medellínis, 29.07 Villavicencio Teatro La Vorágine’is, 31.07 Bogotás Sala de Conciertos Biblioteca Luis Ángel Arangos ja 1.08 Neiva Teatro Pigoanzas. Enne kontserdireisi, 21.07 antakse sama kavaga kontsert ka Eestis Velise kirikus.
24.–28.07 Haapsalu Keelpillifestival. Eesti ainus keelpillimuusika festival rõõmustab tänavu kuulajaid juba kahekümnendat korda. Kontsertidel Haapsalu Toomkirikus, Uuemõisa Valges saalis, Haapsalu Kultuurikeskuses, Jaani kirikus ja Kuursaalis esinevad nii Eesti kui ka välisautorite muusikaga Klaaspärlimäng Sinfonietta, Birgit Õigemeel ja Mihkel Mattisen, Ansambel Una Corda, XIX rahvusvahelise keelpillimängijate suvekursuse solistid ja orkestrid Mikk Murdvee ja Villem Peäske juhatusel.
24.–28.07 Hiiumaa Homecoming muusikafestival. Muusikafestival „Hiiumaa Homecoming” on algatatud noorte Moskva muusikute poolt, kes samanimelist („Vozvraštšenie”) muusikafestivali Venemaa pealinnas juba alates 1998. aastast korraldanud. Muusikute näol on tegemist rahvusvaheliste tippude või tõusvate tippudega, kelle põhitöökohad on erinevate orkestrite juures üle maailma.
25.–28.07 XXI Viljandi Pärimusmuusika festival.
Tänavune festival alapealkirjaga „Püha müristus“, saab olema segu muusikast ja tantsust, mis võib olla vaikne ja habras, aga ka müristav ja möllav. Balkani pulmaorkester, indiaanitrummid ja tiibeti munkade tantsud on vaid osa sellest, millega publikut kostitatakse. Balti- ja Põhjamaade üks suuremaid pärimusmuusikafestivale pakub nelja päeva jooksul 100 kontserti, pillimängu, laulu ja tantsude õpitubasid, filmiprogrammi, näitusi jpm.
25.–28.07 Corelli Musicu kontserdisari „Eesti mõisad“. Heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad 2013“ pakub juulikuu jooksul kuulamiseks viit kontserti: 25.07 kell 18 Kõltsu mõisas, 26.07 kell 18 Eivere mõisas, 27.07 kell 18 Räpina mõisas / Sillapää lossis ja 28.07 kell 18 Lasila mõisas. Sel aastal lähevad publiku ja metseenide sihtannetused väikesele Lasila mõisakoolile, et alustada uue klaveri muretsemise fondiga. Barokkmuusikat esitab Corelli Consort ajastu pillidel, laulab kontratenor Ka Bo Chan ning selgitusi jagab kunstiteadlane Jüri Kuuskemaa.
26.–28.07 Pühajärve XVI Puhkpillimuusika päevad. Festivalil toimuvad tänava- ja kirikukontserdid Otepääl ja selle ümbruses. Esinevad erinevad Eesti orkestrid, oodata on ka külalisesinejaid välismaalt.
29.07 Ansambel Clarinette Omnitonique eesti muusikaga Cruselli festivalil. Ansambel koosseisus Toomas Vavilov (klarnet), Arvo Leibur (viiul), Harry Traksmann (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello) osalevad soome helilooja Bernhard Henrik Cruselli nimelisel festivalil Soomes. Kontserdil Pyhäranta kirikus esitatakse eesti päritolu helilooja Iwan Mülleri (1786–1854) Klarnetikvartett nr. 1, Erkki-Sven Tüüri Keelpillikvartett nr. 2 ja Mozarti Klarnetikvartett KV 317d.
30.07–3.08 Kuressaare Kammermuusikapäevad. Pikima traditsiooniga kammermuusika festival Eestis toimub Lääne-Eesti suurima saare – Saaremaa – pealinnas. Festivali kunstiline juht on pianist Andres Paas. Esinevad Andres Paas (klaver), Jelena Revitš (viiul, Venemaa), Sergei Polatsvki (vioola, Venemaa), Rustam Komatškov (tšello, Venemaa), Klaaspärlimäng Sinfonietta koos viiulisolisti Yuya Shimazakiga (viiul, Jaapan) ning dirigent Naoki Sugiyamaga (Jaapan), duo Mari Poll (viiul) ja Mihkel Poll (klaver), vokaalkvintett Wishful Singing Hollandist (kavas ka Ülo Vinter ja Olav Ehala), Argentiina-Hispaania tangogrupp Conjunto Típico Fernando Moreno ja Keelpillikvartett Meta4 Soomest (kavas teiste hulgas Jüri Reinvere „Keskhaigla“ tsüklist „Neli Kvartetti“).
30. ja 31.07 kontserdid „Sume suvesüda“ Tallinnas ja Tartus. Kahel südasuvisel kontserdil 30.07 kell 19 Tallinna Niguliste kirikus ja 31.07 kell 20 Tartu Jaani kirkus astuvad üles metsosopran Juuli Lill (Rahvusooper Estonia) ja organist Kristel Aer. Kontserdikavas on J. S. Bachi, G. F. Händeli ja Rudolf Tobiase teosed ning spirituaalid.
31.07– 1.08. Mikk Murdvee ja Sten Lassmanni kontsert Ardo Ran Varrese ja Mihkel Keremi uudisteostega. 31.07 Tartu Linnamuuseumis ja 1.08 Tallinnas Mustpeade majas astuvad üles hinnatud viiuldaja Mikk Murdvee ning Eesti noorema põlvkonna üks väljapaistvamaid pianiste Sten Lassmann. Ettekandele tulevad Heino Elleri Sonaat nr. 1 viiulile ja klaverile, Ardo Ran Varrese „Fever“ (esiettekanne), Mihkel Keremi „Moto Perpetuo“ (esiettekanne), Arvo Pärdi „Spiegel im Spiegel“ ning Lauri Supponeni ja Johannes Brahmsi teosed.