Muusikauudised

Muusikaõpetajate liidul valmis video Veljo Tormise elust ja loomingustEesti Muusikaõpetajate Liidul valmis õppematerjal „Veljo Tormis 90“, mis tutvustab ühe hinnatuma eesti helilooja elu ja loomingut. See on kolmas osa programmist, mille algatasid Janne Fridolin ja segakoor Vox Populi 2016. aastal, kui koos Tallinna Musikakeskkooli õpilaste ja muusikateadlase Tiia Järgiga tutvustati koolides Lydia Koidulat ning tema tekstidele loodud laule. Kaks aastat hiljem külastati 11 Eesti kooli loeng-kontserdiga „Meelespea“, mis oli pühendatud Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale. Heitlike olude tõttu asendus selleaastane koolikontsertide plaan videoloeng-kontserdiga, mida jagatakse muusikaõpetajate ja koolidega.

Videos tutvustab eesti muusikalugu põhjalikult uurinud ning seda pikka aega muusikaakadeemias õpetanud muusikateadlane Tiia Järg Tormise elukäiku ning segakoor Vox Populi koos Tallinna Muusikakeskkooli laulu- ja koorijuhtimise eriala õpilastega esitab dirigent Janne Fridolini juhatusel valiku tema loomingust.

Vox Populi presidendi Evelin Värva sõnul on koorilauljad sellise võimaluse eest väga tänulikud: „Loeng-kontserdid on andnud meile võimaluse ise uusi teadmisi saada ning mis veelgi tähtsam – panustada haridusse. Loodame, et meie muusikaarmastus inspireerib kooliõpilasi rohkem teada saama eesti muusikaajaloo suurkujudest ning kui nad ei ole juba leidnud teed muusika juurde, siis leiavad selle.“

Segakoor Vox Populi repertuaaris on suur hulk Tormise muusikat, paljud suurteosed on ette kantud Anne Türnpu ja Eva Kolditsa lavastatud kontsert-etendustena. Viimane selline suurprojekt toimus möödunud augustis helilooja sünnitalus Kuusalu vallas, kus koor tähistas Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva varahommikuste koorietendustega „Lindude äratamine“.

“Minu jaoks on Veljo Tormise looming ühenduslüliks esivanemate ja vanade rituaalide vahel, mis on mind köitnud lapsest saadik. Tormise muusika elustab ammuunustatu ja lauludes on vägi, mis annab jõudu,“ selgitas dirigent Janne Fridolin, miks koor Tormise loomingut sageli esitab.

Eesti Kultuurkapitali toetusel valminud videoloeng-kontserdiga saavad kõik huvilised tutvuda Eesti Muusikaõpetajate Liidu kodulehe ja Facebooki lehe kaudu.

Vaata ka:
Eesti Muusikaõpetajate Liit: www.emol.ee
Segakoor Vox Populi: www.voxpopuli.ee
Otselink videole: https://youtu.be/DqUJAhs9HMo

Tagasi