Muusikauudised

Mihkel Poll soleerib Sarasota Orkestri ees Ameerika Ühendriikides

Jaanuari alguses soleerib pianist Mihkel Poll Sergei Rahmaninovi Klaverikontserdis nr. 3 Sarasota Orkestri ees orkestri kodulinnas Sarasotas. Orkestrit juhatab Anu Tali, kes on alates 2013. aasta augustist orkestri peadirigent. Lisaks on vene heliloojate loomingule pühendatud kontserdil pealkirjaga „Talveunelmad“ kavas Isaak Dunajevski avamäng filmile „Kapten Granti lapsed“ ning Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr. 1 „Talveunelmad“.

Kontserdid algusega kell 20 leiavad aset 7. jaanuaril Neel Performing Art Centeris ning 8. ja 9. jaanuaril Van Wezel Performing Arts Hallis.

Mihkel Poll on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Ivari Ilja juhendamisel ning omandanud magistrikraadi Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis professor Ronan O’Hora klaveriklassis. Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris professor Ivari Ilja juures. Mihkel on osa võtnud mitmetest meistrikursustest. Mihkel Poll on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel, sh Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Wigmore Recital Prize, millega kaasnes debüütkontsert maailmakuulsas Wigmore Hallis (2011), I preemia Ferroli rahvusvahelisel pianistide konkursil Hispaanias (2006), I preemia ja Tubina eripreemia Esimesel Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil (2006), I preemia ning orkestri eripreemia Rina Sala Gallo nimelisel pianistide konkursil Monzas Itaalias (2004), peapreemia ja 4 eripreemiat vabariiklikul interpreetide konkursil „Con brio“ (2004).

Mihkel Polli repertuaar on žanriliselt ja ajastuliselt väga lai, hõlmates nii suurvorme kui miniatuure ning meistriteoseid Bachist Ligetini. Ühtlasi mängib ta palju kammermuusikat koos eesti väljapaistvaimate lauljate ja instrumentalistidega, sh oma õe, viiuldaja Mari Polliga.

Mihkel Pollil on ilmunud kaks sooloplaati: CD „20. sajandi klaverimuusika“ (Ondine, 2009) Maurice Raveli, Dmitri Šostakovitši, Aleksandr Mossolovi, György Ligeti ja Helena Tulve muusikaga ning CD „Enescu, Bartók, Tüür, Kõrvits“ (DUX, 2015) George Enescu, Béla Bartóki, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa loominguga. Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2004) ja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia (2003).

Vaata ka: Sarasota Orkester

Tagasi