Muusikauudised

Mati Turi ja Martti Raide esinevad "Eliitkontsertide" sarjas

Tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide annavad kontserdi 22. novembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja 24. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis. Kontsert toimub Eesti Interpreetie Liidu ja Eesti Kontserdi ühises sarjas "Eliitkontserdid".

Kavas:
Franz Schubert - "Erlkönig", Der Zwerg", "Sehnsucht", Auf der Bruck" jt
Ferenc Liszt - "Die drei Zigeuner" / "Kolm mustlast" , "Über allen Gipfeln ist Ruh", "Vergiftet sind meine Lieder", "Freudvoll und Leidvoll" jt
Sergei Rahmaninov - "Ne poy krasavitsa", "Molitva", "Otrõvok iz Musset" jt
Mart Saar - "Must lind", "Ta tuli...", "Mis see oli?", "Päike ja vari"
Ester Mägi - ballaad "Hommik Tehumardil"

Maailmas kõrgelt tunnustatud tenori Mati Turi repertuaar ulatub barokist tänapäeva muusikani. Ta on solistina esinenud koos mitmete tuntud ansamblite ja kollektiividega, sh. ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Malmö Sümfooniaorkester, Israeli Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester, Hollandi Kammerkoor jpt. Tema ooperirollide hulgast võib leida näiteks E.-S. Tüüri “Wallenbergi” pearolli ja printsi rolli A. Dvořáki ooperis “Russalka”. Käesoleva hooaja olulisim osatäitmine oli Siegfriedi roll Hollandi Rahvusooperis etendunud Wagneri ooperis “Jumalate hämarik”. 2012. aastal pälvis Mati Turi Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Martti Raide õppis aastail 1983-1990 Tallinna Konservatooriumis professor Bruno Luki klaveriklassis. EMTA magistrantuuris jätkas ta saateklassi erialal Vilma Mallese juures ja kaitses 1997. aastal muusika magistrikraadi tööga klaveripartii faktuurist Robert Schumanni vokaalkammerloomingus. 2010. aastal kaitses Martti Raide EMTAs doktorikraadi uurimusega esitusstiilist eesti lauluklassika interpretatsioonis. Käesoleval hetkel töötab Martti Raide pedagoogina EMTA kammermuusika osakonnas ning on klaveriosakonna juhataja Tallinna Muusikakeskkoolis. Martti Raide on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu juhatuse liige, alates 1995 aastast on ta korraldanud üle-eestilisi Klaveriõpetajate Päevi, olnud paljude komisjonide ja žüriide liige, andnud meistrikursusi mitmel pool Eestis ning aastast 1998 on ta Eesti Richard Wagneri Ühingu esimees. Martti Raide on saanud mitmeid parima kontsertmeistri preemiad.

Tagasi