Muusikauudised

Mart Saare klaveriprelüüdide loovuurimusliku tervikkäsitluse esitlusTäna, 1. detsembril kell kell 19 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis Mart Saare klaveriprelüüdide loovuurimusliku tervikkäsitluse esitlus.


Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia algatatud loovuurimuslikku projekti „Mart Saare klaveriprelüüdide performatiivne tervikkäsitlus“ tutvustavad uurimisrühma liikmed pianist ja EMTA doktorant Sten Heinoja, Sten Lassmann PhD ning Maksim Štšura DMus.

Projekt vaatleb Eesti rahvuslik-modernistliku helikunsti rajaja Mart Saare (1882–1963) klaverimuusika allikateadliku interpretatsiooni väljakujundamisega seotud küsimusi, ning nende tihedat põimumist tekstikriitiliste ning teleoloogiliste probleemidega. Projekti raames sõnastatav uus teadmine võimaldab interpreetidel paremini mõista modernismiajastu klaverimuusika mänguvõtteid ja kujundada seeläbi välja isikupärasem ja täpsem tõlgenduslaad. Eesmärgiks on mõista ja sõnastada loometegevuse käigus langetatavaid interpretatsioonilisi otsuseid ja nende suhet helilooja algtekstiga.

Loovuuringu ühe tulemusena valmistatakse ette uus täiendatud ja täpsustatud tekstikriitiline, allikateadlik ja praktiline noodiväljaanne Saare klaveriprelüüdidest. Samuti toimub uue tekstoloogiliselt korrektse ning allikateadliku tervikinterpretatsiooni salvestamine Sten Heinoja poolt.

Lisainfo: EMTA
 

Tagasi