Muusikauudised

Marie-Helen Aavakivi ja Ralf Taali uus CD ning kontserdid

Augustis nägi ilmavalgust viiuldaja Marie-Helen Aavakivi ja pianist Ralf Taali uhiuus CD aegumatute teostega viiulile ja klaverile. Plaadil kõlavad Johannes Brahmsi Skertso c-moll Wo02 „F-A-E“ sonaadist, Franz Schuberti Viiulisonaat D-duur D384 op. posth. 137 nr 1, César Francki Sonaat viiulile jal klaverile A-duur ning Eduard Tubina 1934. aastal loodud Kolm pala viiulile ja klaverile ETW 48.
 
Lisaks annavad augusti lõpus Marie-Helen Aavakivi ja Ralf Taal kokku kaks kontserti Tartus ja Tallinnas, tuues publikuni kava, kus kõlab romantismiaja heliloojate muusika kõrval ka eesti heliloojate looming. Ettekandele tuleb Heino Elleri „Männid“ ja „Muusikaline moment“, Artur Lemba „Armastuse poeem“ ja Johan Tamverki „Andante cantabile“ ning Johannes Brahmsi Viiulisonaat nr. 2  A-duur op. 100 ja Robert Schumanni Viiulisonaat nr. 1 a-moll op. 105. Kontserdid leiavad Eesti Interpreetide Liidu korraldusel aset 28. augustil kell 18 Tartu Linnamuuseumis ja 31. augustil kell 19 Tallinnas Mustpeade majas. Enne ja pärast kontserti on kuulajatel võimalik endale ka uus CD osta.
 
Marie-Helen Aavakivi ja Ralf Taali koostöö sai alguse 2012. aastal, kontserte on antud Talllinnas, Tartus, Pärnus, Põltsamaal, Türil, Kuremaal ja mujal.
 
Marie-Helen Aavakivi kaitses 2019. aastal dorktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on õppinud viiulit EMTA-s ja Tallinna Muusikakeskkoolis. Käesoleval ajal töötab ta ka ise viiuliõppejõuna akadeemias ning kuulub aastast 2012 kammerorkester Kremerata Baltica koosseisu. Ta on mänginud Euroopa Liidu Noorteorkestris (2010. aastal II viiuli kontsertmeistrina), töötanud Tallinna Kammerorkestris ja 2. kontsertmeistrina Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Solistina on ta üles astunud Tallinna Kammerorkestri ning Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri ja EMTA sümfooniaorkestri ees ning osalenud helilooja Mihkel Keremi autoriplaadi salvestusel.

Ralf Taal on saanud magistrikraadi Peep Lassmanni juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on olnud eduaks nii Eesti kui ka välismaistel konkurssidel. Ralf Taal töötab kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Rahvusooper Estonias ning klaveriõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Lätis ning soleerinud peaaegu kõigi Eesti orkestrite ees.

Vaata ka: Eesti Interpreetide Liit

Tagasi