Muusikauudised

Manfred MIMi ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ esietendub Rahvusooperis Estonia19. jaanuaril esietendub Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostööprojektina Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sündinud ooper „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“.  Ooper räägib ühest rahvast ja ühest maast, kelle ajalugu on mõjutanud suur (kosmiline)looduskatastroof, tänu millele on nad saanud tahtmatult alusepanijaks Euroopa kultuurile varasest rauaajast alates.

Kanuti Gildi SAAL on võtnud end esindama kaootilise loomuga kollektiivi, MIMproject’i, kes ühendab antud projekti raames visuaalkunstnikke, insenere, programmeerijaid, koreograafe, animaatoreid, helikunstnikke jt. Õnneliku juhuse tõttu sattus nende valdusesse Manfred MIMi 1960. aastatel kirjutatud, ooperimaastikul seni avastamata libreto, ning tundmatus noodikirjas partituur. Pea kaks aastat kestnud visa töö tulemusena on MIMproject läbi töötanud enamiku MIMi märkmeid ning restaureerinud ja dešifreerinud partituuri. Selle tulemusena jõuab uus Eesti algupärane ooper nüüd vaatajate ette. Ooperi ja muusika lavaküpseks saamise eest hoolitsesid Tatjana Kozlova-Johannes, Andrus Laansalu, Andrus Aaslaid, Karl Saks, Raul Keller, Taavet Jansen, Maike Lond Malmborg, Oksana Tralla, Mart Koldits, Henri Hütt, Kalle Tikas, Andres Tenusaar ja Evi Pärn.

Osades on Rahvusooper Estonia solistid René Soom, Priit Volmer, Juuli Lill, Kristel Pärtna, Mati Turi, Mart Madiste ja Mart Laur, rahvusooperi orkester ja koor, Eesti Rahvusballeti tantsijad. Dirigent on Kaspar Mänd.

Järgmised etendused toimuvad Rahvusooperis Estonia 21. jaanuaril, 8. veebruaril, 21. veebruaril ja 9. märtsil.

Vaata ka:
Rahvusooper Estonia
MIMproject

Tagasi