Muusikauudised

Liisa Hirschi „Wings“ Tšehhi nüüdismuusika festivalil

 

  Helilooja Liisa Hirsch ja dirigent Joseph 
  Trafton

  Foto: Martin Popelář
Täna, 29. augustil, kantakse festivalil Ostrava Days ette maailmas aina enam tähelepanu koguva noore helilooja Liisa Hirschi (1984) teos „Tiivad” (Wings). „Tšehhis toimuvat nüüdismuusika festivali Ostrava Days võib pidada üheks julgema ja uuenduslikuma kavaga kaasaegse klassikalise muusika festivaliks Euroopas. Lisaks teeb festivali eriliseks võimalus heliloojatel osaleda 3-nädalases ettevalmistavas protsessis, kus heliloojad saavad viibida proovides koos maailmakuulsate professionaalidega enda valdkonnast -

olgu nendeks dirigendid, interpreedid, teised elukutselised kolleegid,“ kommenteerib festivalil kohal viibiv Eesti Heliloojate liidu juhatuse esimees Märt-Matis Lill.

„Festival on täies hoos. Tänane kontsert toimub imelise akustikaga 13. sajandil ehitatud Püha Wenceslase kirikus. Oma loos kasutan ruumipaigutust, kus muusikud ümbritsevad publikut. Prooviaega pole kunagi laialt käes, aga kohtumised on olnud intensiivsed ja nõudlikud, nii pühendunud ja suurepäraste muusikutega koos pole miski võimatu,” on helilooja Liisa Hirsch ootusärev.

Tänasel kontserdil kõlavad lisaks Liisa Hirschi teosele veel näiteks György Ligeti, George Lewise, Pavel Zemek Nováki ning Galina Ustwolskaja teoseid ning neid esitavad külalised New Yorgist – viiuliduo String Noise, bariton Jeffrey Gavett, sopran Kate Soper ning dirigendid Petr Kotík ja Carl Bettendorf, sopran Dominika Doniga Bratislavast, dirigent Joseph Trafton Mannheimist ning kohalikud residendid orkester Ostravská Banda ja vokaalansambel Canticum Ostrava. Kontsert toimub täna, 29. augustil kell 18.00 Püha Wenceslase kirikus.

Vaata ka: Ostrava Days

Tagasi