Muusikauudised

Kontsert eesti ja soome vokaalmuusikast

 Laupäeval, 11. aprillil kell 16 esitab sopran Kai Kallastu Pärnu Eliisabeti kirikus kava eesti ja soome vokaalmuusikast. Teda saadab klaveril Andrus Kallastu. Kontsert kuulub Pärnu Ooperi sarja „Musica Sacra“. Kontserdi kavas on Rudolf Tobias ballaad „Sest ilmaneitsist ilusast“, Jean Sibeliuse helipoeem „Luonnotar“, Veljo Tormise laulutsüklid „Kimbuke tähti“ ja „Kümme haikut“ ning Age Veeroosi „ei ole ulmi“.

Sopran Kai Kallastu on õppinud laulmist Metropolia Ülikoolis Soomes ning osalenud paljudel meistrikursustel. Ta on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Tema repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja.

Andrus Kallastu on õppinud Tallinna Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias ning tegutseb vabakutselise helilooja ja dirigendina. Kallastu loomingu võib jagada kahte perioodi, enne ja pärast aastat 1991. Esimese perioodi loomingut iseloomustab vaba atonaalne helikeel, motoorne, tihti ostinaatne rütmika, neoklassitsistlik kõlakäsitlus, teise perioodi teoseid seriaalne tekstuur, väljatehnika, mittepulseeriv rütmika, muusikalise heli ning müra piire kompav kõla. Praegu õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris heliloomingut.

Vaata ka: Pärnu Ooper

Tagasi