Muusikauudised

Kontserdisari „Kuulajale“ II hooaja avakontserdid

Oktoobris jätkab Eesti Kammerkooride Liidu korraldatud kontserdisari “Kuulajale” teist hooaega avakontsertidega “Siin mu rõõmumaa”. Kontserdid algusega kell 19 leiavad aset 11. oktoobril Tartu Ülikooli ajaloomuusemi Valges saalis ja 12. oktoobril Mustpeade Maja Olavi saalis, kus üles astuvad Tallinna Ülikooli Kammerkoor dirigent Sander Tamme juhatusel ja Tartu Ülikooli Kammerkoor Triin Kochi dirigeerimisel. Kavas on muusika heliloojatelt Cyrillus Kreek, Riho Esko Maimets, Arvo Pärt, Mart Saar, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Jaakko Mäntyjärvi ja Giovanni Pierluigi da Palestrina.

Tallinna Ülikooli kammerkoor alustas tegevust 1997. aastal Merike Aarma juhendamisel. Ülikooli esinduskollektiivis laulavad enam kui kümne eriala üliõpilased ning vilistlased. Koori dirigendiks on aastast 2013  Sander Tamm.

Tartu Ülikooli kammerkoor tegutseb aastast 1971 ning on läbi aastakümnete olnud üks omanäolisemaid ja ärksamaid koore Eestis. Koori algatusel on toimunud mitmeid koorikontserte, on oldud aktiivsed kaasarääkijad ja -lauljad ning tublid laulupeolised. Koori juhatab aastast 2001 dirigent Triin Koch.

Eesti Kammerkooride Liit on 1997. aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a cappella koorilaulu säilitamine ja edendamine. 2013. aastal algatatud kontserdisari „Kuulajale“ esitleb omanäolisi ja mitmekülgse tegevusega Eesti kammerkoore.

Tagasi