Muusikauudised

Kontserdid Põhjamaade uuest muusikast

Peagi toimuvad kontserdid eesti linnades on osaks rahvusvahelisest koostööprojektist Nordic Satellites, kus Helsingis toimuvatel Põhjamaade Muusikapäevadel esinevad ansamblid astuvad üles ka Balti riikides ja Peterburis. Publiku ette astuvad Stockholmi Saksofonikvartett, Defunensemble ja Ansambel U:. Stockholmi Saksofonikvarteti esituses tuleb esiettekandele Tatjana Kozlova teos „Lost Motion“.

Kolm kontserti annab Stockholmi Saksofonikvartett, kavas ka Ester Mägi „Collocutio”, Erkki-Sven Tüüri „Lamentatio” ja Tatjana Kozlova-Johannese „Lost Motion” (esiettekanne). Lisaks kõlab Daniel Nelsoni, Catharina Backmani, Jukka Koskineni ja Thorsteinn Haukssoni muusika. Kvartett on esinenud ka eesti uue muusika festivalil „Nyyd“ ning toonud üle 300 uudisteose seas ettekandele ka Helena Tulve ja Erkki-Sven Tüüri teoseid. Stockholmi Saksofonikvarteti kontserdid toimuvad 20. oktoobril kell 17 Pärnu kontserdimajas, 21. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis ja 22. oktoobril kell 19 Jõhvi kontserdimajas.
20. oktoobril kell 17 annab Estonia kontserdisaalis kontserdi soome ansambel Defunensemble. Elektroakustilisele muusikale pühendunud kollektiivi püsiliikmeks on eestlannast harfist Lily-Marlene Puusepp, Soome parimaid uue muusika interpreete sel pillil.
21. oktoobril kell 17 algab Estonia kontserdisaalis Ansambel U: kontsert, kelle programmis on Helena Tulve teose „Rimlands“ III osa, Kristjan Kõrveri „Crisis“ ning Ansgar Beste „Incontro concertante“ ja Thordur Magnussoni „Kvartett“.


Maailma üks pikaajalisemaid muusikafestivale Põhjamaade Muusikapäevad toimub tänavu 15.–19. oktoobrini Helsingis ning kannab pealkirja „Paralleelsed ühiskonnad“. 16. oktoobril annab festivalil Helsingi Muusikakeskuses kontserdi Ansambel U: koos metsosopran Tiina Penttineni, vioolamängija Ulla Soinne ja pianist Naoko Ichihashiga, kavas Bo Andersen, Thordur Magnusson, Ansgar Beste ja Maja Solveig Kjelstrup Ratkje. Mirjam Tally „Birds and Shadows“ on Lapi kammerorkestri kontserdikavas 16. oktoobril Korundi kultuurimajas Rovaniemis ja 17. oktoobril Temppeliaukio kirikus, dirigent ja viiulisolist on John Storgårds.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Põhjamaade Muusikapäevad

Tagasi