Muusikauudised

Klaveritrio Mari Poll – Henry-David Varema – Mihkel Poll kontserdid Eestis, Venemaal ja Hiinas


Henry-David Varema, Mari Poll, Mihkel Poll. Foto: Kaupo Kikkas

Klaveritrio koosseisus Mari Poll (viiul), Henry-David Varema (tšello) ja Mihkel Poll (klaver) astub oktoobrikuu jooksul üles kolmel korral kontsertidel Eestis, Venemaal ja Hiinas.

Neljapäeval, 17. oktoobril annab trio kontserdi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues kontserdisaalis sarjas „Õppejõud laval“. Esitusele tulevad Artur Lemba klaveritrio nr 1 B-Duur, Sergei Rahmaninovi klaveritrio nr 2 d-moll op. 9 („Eleegiline trio“) ning Erkki-Sven Tüüri „Arhitektoonika VII“ (1992).

Rahmaninovi „Eleegiline trio“ tuleb ansambli esituses ettekandele ka 20. oktoobril Peterburi Filharmoonia väikses saalis, kus toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. sünnipäevale pühendatud pidulik kontsert. Samal kontserdil astuvad üles ka EMTA rektor Ivari Ilja (klaver), endine rektor ja praegune õppejõud Peep Lassmann (klaver) ning EMTA õppejõud Toomas Vavilov (klarnet) ja Indrek Vau (trompet). Kontserdi kavas on Frédéric Chopin, Claude Debussy, Sergei Rahmaninov, Heino Eller, Arvo Pärt ja Veljo Tormis.

24. oktoobril astub trio Poll-Varema üles Lemba, Rahmaninovi ja Tüüri muusikaga Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vahelise koostöövõrgustiku (China and Central and Eastern European Countries) raames aset leidval muusikafestivalil Zhejiangis.

Vaata lisa:
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemida
Peterburi Filharmoonia

Tagasi