Muusikauudised

Keelpillikvartett Prezioso tähistab 10. aasta juubelit


Prezioso
Foto: Mait Jüriado
  Keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (I viiul), Mari-Katrina Suss (II viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello) tähistab 31. oktoobril kell 19 oma kümnendat tegutsemisaastat kontserdiga Mustpeade majas. Kontserdi korraldaja on Eesti Interpreetide Liit.

Juubelikontserdil tuleb ettekandele kvartetirepertuaari üks suurteoseid ning ansambliliikmete lemmikteoseid – Maurice Raveli keelpillikvartett F-duur. Lisaks kõlab Dmitri Šostakovitši Esimene keelpillikvartett ning kontserdi krooniks kõlab Eesti muusika Grand Old Lady Ester Mägi tuntud teose "Vesper" seade keelpillikvartetile, mille autor on kirjutatud spetsiaalselt Preziosole kümnendaks sünnipäevaks.

Keelpillikvartett Prezioso sai alguse 2006. aastal kvarteti liikmete õpinguteperioodil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Mitmekesise repertuaariga Prezioso on edukalt osalenud konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti. Koos on musitseeritud nii Eestis kui ka välismaal – Soomes, Venemaal, Hollandis ja Saksamaal. Ansambli repertuaaris leidub nii klassikalist kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat kui ka popmuusikatöötlusi. Prezioso koostööd teinud väga eriilmeliste eesti muusikutega, sh Kristjan Randalu, Rein Rannap, Toomas Vavilov, Hanna-Liina Võsa, Maria Listra, Hando Nahkur, Mihkel Poll jpt.

Tagasi