Muusikauudised

Kammerkoori Kolm Lindu kontserdid Tartus ja TallinnasKammerkoori Kolm Lindu ära jäänud kevadkontserdid toimuvad 17. septembril Tartus Tubinas saalis ja 18. septembril Tallinnas Mustpeade majas. Eesti esiettekandele tuleb Ardo Ran Varrese Ellen Niidu sõnadele kirjutatud „Suur maalritöö“, mille maailma esmaettekanne toimus tänavu 7. mail Dzintari kontserdisaalis Lätis. Lisaks on kavas Cyrillus Kreegi, Mart Saare ja Veljo Tormise laulud ning läti heliloojate Selga Mence ja Juris Vaivodsi looming. Koori juhatab Valter Soosalu.

Kammerkoor Kolm Lindu on 2017. aastal loodud Tartu kammerkoor, kes saab 9./10. septembril 5-aastaseks. Valter Soosalu on Kolme Linnu tegemistega on käinud koormeistrina kaasas alates koori loomisest, dirigendina on ta Kolmes Linnus juhatanud lisaks väiksematele ülesastumistele nelja suuremat kava: põhjamaade muusika kontserdid koostöös tšellisti Theodor Sinkiga, jõulukontserdid koostöös viiuldaja Uku Tootsi ning kontsertmeistri Ebe Münteliga, „Nukitsamehe” kontsert koostöös Urisaare Rantšo, Olav Ehala ansambli, Vabajala rahvatantsijate ja solistidega 2021. aasta suvel ning nüüdsed kontserdid Tartus, Tallinnas ja Lätis. Valter Soosalu on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat.

Vaata ka: Kolm Lindu
Loe ja kuula ERRi Kultuuriportaalist Ardo Ran Varrese Liina Vainumetsale antud intervjuud Klassikaraadio saates Delta (12.09.2022)

Tagasi