Muusikauudised

Kai Kallastu ja ansambel Floridante kontsert Pärnu Eliisabeti kirikus

20. septembril esinevad Musica Sacra kontserdisarja raames Pärnu Eliisabeti kirikus sopran Kai Kallastu ja ansambel Floridante koosseisus Meelis Orgse (barokkviiul), Saale Fischer (klavessiin), Tõnu Jõesaar (Gamba) ja Kristo Käo (Theorb). Ettekandele tuleb itaalia varabaroki ajastu heliloojate Francesca Caccini, Dario Castello, Giovanni Paolo Cima, Diego Ortizi ja Giovanni Battista Fontana muusika.


  Kai Kallastu
  Foto: Pärnu Ooper
Sopran Kai Kallastu on õppinud laulmist Metropolia Ülikoolis Soomes ning osalenud paljudel meistrikursustel. Ta on esinenud ooperilaulja, muusikateatriartisti, kammermuusiku ja mitmete orkestrite solistina. Kai Kallastu repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ning ta on olnud mitmete heliloojate eksperimentaalsete vokaalteoste esmaesitaja.

Händeli samanimelise ooperi järgi nime saanud barokkansambel Floridante on loodud käesoleva aasta jaanuaris. Ansambli tuumiku moodustavad Kesk-Euroopas ajaloolist interpretatsiooni õppinud noored muusikud, ansambli koosseis on avatud ja muutub vastavalt esitatava muusika vajadustele.

Musica Sacra on 2010. aasta sügisel alguse saanud kontserdisarja Abonoment 007 põhimõtteid jätkav pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari. Kontserdid toimuvad laupäeviti kell neli Pärnu Eliisabeti kirikus. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Kunstiline juht Andrus Kallastu.

Pärnu Ooperi koduleht

Tagasi