Muusikauudised

Kadri-Ann Sumera soolokontsert


Kadri-Ann Sumera
Foto: Mait Jüriado

  Homme, 3. detsembril  esineb pianist Kadri-Ann Sumera soolokontserdiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis algusega kell 17. Kontsert leiab aset EMTA sarjas „Vilistlane“. Sumera lõpetas EMTA 1999. aastal professor Peep Lassmanni klaveriklassis.

Ettekandele tuleb Johann Sebastian Bachi kaks kantaadieelmängu „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen“ ja Sinfonia ning „Prantsuse süit“ nr. 4 Es-duur BWV 815, Ferenc Liszti Kontsertetüüd „Il Lamento“, Eduard Tubina „Ballaad chaconne'i vormis Mart Saare teemale“, Johannes Brahmsi „Kaks rapsoodiat“ op. 79, Mart Saare „Hetk“,  „Valss“ Des-duur, „Valss“ (1911), Prelüüdid nr. 12 d-moll, nr. 18 As-duur, nr. 6 a-moll, nr. 7 F-duur, nr. 16 h-moll ja nr. 15 D-duur, Fryderyk Chopini „Kolm masurkat“ op. 59 ja Lepo Sumera „Pardon, Fryderyk“.

Kadri-Ann Sumera on kava iseloomustanud järgmiselt: „Tavaliselt ei koosta ma selliseid segakavasid ja püüan piirduda kolme-nelja autoriga ühes kavas. Kui see kava pooleldi olude sunnil siiski nõnda kirju sai, siis avastasin lugusid kõrvutades ja võrreldes, et sel on oma rütm ja muster ning üksteise valguses saavad lood justkui rikkama tähenduse. Bachi kantaadieelmängude suurus ja tumedus harmoneeruvad hästi Tubina ja Brahmsi dramaatilisusega. Saar ja Chopin moodustavad omaette tundliku ja poeetilise kõlamaailma, kus detailid on nii hõrgud ja nii olulised. Ja Sumera, no kontsert on ju juba läbi, aga siis tuleb veel midagi – midagi, mis justkui jätkab eelmise autori öeldut, aga laseb sellest lahti, läheb teises suunas, tuleb tänasese päeva ja annab kuulajale vabaduse ise edasi mõelda.”

Sama kavaga kontsert toimub ka Tartu Talvemuusika festivali raames  7. jaanuaril kelll 14 Tubina saalis. 13. Jaanuaril annab Sumera soolokontserdi aga Saksamaal Darmstadti muusikakõrgkoolis (Akademie für Tonkunst).

Tallinna kontsert Facebookis

Tagasi