Muusikauudised

Kadri-Ann Sumera soolokontserdid


Kadri-Ann Sumera
  Novembri lõpus ja detsembri alguses annab Eesti üks mitmekülgsemaid pianiste Kadri-Ann Sumera kolm soolokonserti. Kontserdid leiavad aset 25. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis, 26. novembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas ja 2. detsembril kell 19 Tartu Ülikooli aulas. Ettekandele tuleb Ludwig van Beethoveni Sonaat nr. 4 Es-duur op. 7 ja Sonaat nr. 30 E-duur op. 109, Erich Wolfgang Korngoldi Largo Klaverisonaadist nr. 2 ja “Päkapikk” ning “Muinasjutu järellugu” tsüklist “Muinasjutupildid” ning Johannes Brahmsi Variatsioonid ja fuuga Händeli teemale op. 24, Tartu kontserdil kõlab Brahmsi asemel valik Domenico Scarlatti sonaate ja Beethoveni Variatsioonid op. 34.

Tallinna ja Jõhvi kontserdid toimuvad Eesti Interpreetide Liidu sarjas Eliitkontserdid ning korraldajaks on Eesti Interpreetide Liit koostöös Eesti Kontserdiga.

Kadri-Ann Sumera on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis (õpetajad Merike Bürger, Ülle Sisa, Maigi Pakri), Eesti Muusikaakadeemias (prof. Peep Lassmann, diplom cum laude) ning Kölni Muusikakõrgkoolis (prof. Arbo Valdma). Aastatel 2000/2001 oli ta DAAD (Deutsche Akademische Austauschdienst) stipendiaat ning aastatel 2004/2005 Ensemble Modern`i stipendiaat Frankfurdis. Sumera on tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina. Tema repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäeva muusikani, sh on oluline koht tema isa Lepo Sumera loomingul ning teiste eesti heliloojate muusikal. Ta on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid, näiteks Märt-Matis Lille Klaverikontsert või Nicolas Gilbert'i „A rebours“, samuti teinud mitme XX sajandi muusika tähtteose esiettekandeid Eestis, näiteks Karlheinz Stockhauseni „Mantra“ kahele klaverile ja elektroonikale, Olivier Messiaeni „Harawi“ sopranile ja klaverile, John Cage'i „Kolm tantsu prepareeritud klaveritele“ ning Karlheinz Stockhauseni „Tierkreis“ ansambli YXUS koosseisus. Tema eestvedamisel on sündinud muusikat ja kujutavat kunsti ühendavaid multimeedia projekte, näiteks kontsert-etendus „Heli:pilt“. Sumera on esinenud mitmetel festivalidel nii kodu- kui välismaal ning saavutanud tunnustust vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on teinud lindistusi Eesti Raadiole, ETVle ning Antes Editionile. Kadri-Ann on Tartu Uue Muusika Ansambli asutaja ning kunstiline juht. Ta on solistina esinenud näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Dresden Sinfonietta ja paljude teiste orkestrite ees. Alates 2004. aastast on ta Eesti Interpreetide Liidu (EIL) liige ning on kuulunud ka EIL juhatusse. Aastaid on Sumera teinud saatejuhina koostööd Klassikaraadioga, hetkel on ta pedagoog Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on ta ka koolikontserte korraldava MTÜ Muusikasõprade Seltsi üks eestvedajatest.

Tagasi