Muusikauudised

Juba sel laupäeval on Järvid Leigo järvel

Sel laupäeval, 13. augustil on Leigol taas järvemuusika ning seekord tähistatakse kontserdiprogrammiga „Järvid Leigo Järvel“ muusikaperekonna Järvide juubeleid: Neeme Järvi 85, Paavo Järvi 60 ja Kristjan Järvi 50. Kogu programmi on seekord kokku pannud Järvid ise ning see sisaldab nende lemmikteoseid läbi aegade.


Kristjan Järvi, Neeme Järvi ja Paavo Järvi. Foto: Kaupo Kikkas

Kaunil suveõhtul aset leidval „Loojangukontserdil” kantakse ette Pjotr Tšaikovski, Jean Sibeliuse, Eino Tambergi ja Aleksandr Glazunovi teoseid, laval on Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigendid Neeme Järvi, Paavo Järvi ja Kristjan Järvi. Solistidena astuvad üles Teet Järvi (tšello), Maarika Järvi (flööt) ja Lisa Kawasaki-Järvi (flööt), Madis Järvi (vioola), Miina Järvi (viiul), Ingely Laiv-Järvi (oboe) ja Marius Järvi (tšello).

Traditsioonilisel „Tule ja vee kontserdil“ kõlavad seekord Johannes Brahmsi, Bedřich Smetana, Villem Kapi, Veljo Tormise, Richard Wagneri ja Kristjan Järvi enda teosed. Esinevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, solistiks Maarika Järvi. Dirigeerivad Neeme Järvi, Paavo Järvi ja Kristjan Järvi.

Lisaks on „Päikesepaiste kontserdil” laval lausa 9 Järvide perekonna solisti – Martin Järvi (viiul), Madis Järvi (vioola), Mihkel Järvi (klaver), Miina Järvi (viiul), Marius Järvi (tšello), Teet Järvi (tšello), Mari Järvi (klaver), Ingely Laiv-Järvi (oboe) ja Lisa Kawasaki-Järvi (flööt).

Leigo vabaõhualale pääseb 13. augustil juba alates kella 16-st. Piletid on müügil Piletilevis ja Fientas.

Loe lähemalt:
https://www.facebook.com/events/582970316765857
https://www.leigo.ee/festival/

Tagasi