Muusikauudised

Johan Randvere esitab Poolas eesti muusikat

Pianist Johan Randvere astub 25. augustil kell 17 soolokontserdiga üles Rzeszówis asuvas Artur Malawski nimelises filharmoonia kammersaalis. Kontsert on pühendatud peamiselt eesti muusikale – ettekandele tulevad Eduard Tubina „Ballaad Mart Saare teemale“, Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat, Tõnu Kõrvitsa „Kolm pala“, Heino Elleri „Kellad“, Jüri Reinvere „Nachtbild mit Schmetterlingen“, Alisson Kruusmaa „Paberlilled“, Arvo Pärdi „Aliinale“ ja Jaan Räätsa „Tokaata“. Lisaks kõlab Percy Aldridge Grangeri seades armastusduett Richard Straussi ooperist „Roosikavaler“ ning Ferenc Liszti Ballaad nr 2 .

Johan Randvere kontsert leiab aset V rahvusvahelise festivali “TRANS / MISJE – Trójmorze'22” raames, mis toimub 19.–28. septembrini Poola lõuna osas asuvas Rzeszówi linna erinevates kontserdipaikades. Festivali näol on tegemist nn kunstilise lisaga regionaalsele koostööformaadile „Kolme mere algatus“ (Three Seas Initiative), mis ühendab 12 Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahel asuvat Euroopa Liidu liikmesriiki. Nendeks on Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Nii moodustavadki 12 liikmesriigi kultuurisündmused festivali programmi. Kuulda saab erinevaid kontserte ning vaadata külalisetendusi ning kunsti- ja fotonäitusi.

 Johan Randvere
 Foto: Elle-Riin Volmer

Vaata ka: TRANS / MISJE – Trójmorze

Karismaatiline ja mitmekülgne artist ning üks oma põlvkonna säravamaid pianiste Johan Randvere on lõpetanud klaveri erialal Tallinna Muusikakeskkooli Marja Jürissoni ja prof Ivari Ilja käe all ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Ivari Ilja juhendamisel. Ta on täiendanud end Milano Giuseppe Verdi nimelises konservatooriumis professor Valerio Premuroso klassis. 2017. aastal alustas ta doktoriõpinguid EMTAs  professor Ivari Ilja juhendamisel.

Johan Randvere on võitnud auhindu mitmetel kodumaistel ja rahvusvahelistel konkurssidel, sh II preemia VIII Eesti Pianistide Konkursil Tallinnas (2014). Regulaarselt nii solisti kui ka kammermuusikuna esinev Randvere on andnud kontserte Lätis, Leedus, Soomes, Hollandis, Itaalias, Valgevenes, Venemaal, USA-s jm. Ta on üles astunud sellistel mainekatel kontserdilavadel nagu Carnegie Hall New Yorgis ja Tšaikovski konservatooriumi suur saal Moskvas. Solistina on ta esinenud koos Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Tjumeni Filharmooniaorkestriga, Valgevene Riigiraadio Sümfooniaorkestriga, Maladzetšna Sümfooniaorkestriga, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga ja Tallinna Kammerorkestriga selliste dirigentide juhatusel nagu Kristiina Poska, Risto Joost, Grigori Soroka, Jüri Alperten, Erki Pehk, Mihhail Gerts, Toomas Vavilov, Sasha Mäkilä, Kaspar Mänd, Jaan Ots jt. Kammermuusikuna esineb ta regulaarselt koos paljude silmapaistvate muusikutega nii Eestist kui ka välismaalt. Ta on Klassikaraadio saate „Must klahv, valge klahv“ ja telekonkursi „Klassikatähed“ saatejuht ning Samuti on tal YouTube’is oma vestlussaade „Spotlight with Johan Randvere“.

Johan Randvere on pälvinud Marje ja Kuldar Sinki nimeline PLMF-i preemia „Noor muusik“ (2014) ning Eesti Kultuurkapitali stipendiumi „Ela ja sära“ ja Artur Lemba stipendiumi.

Tagasi