Muusikauudised

Jätkub sari „Lossimuusika“

18. septembril kell 17 avab uue hooaja rahvusvaheline kontserdisari „Lossimuusika“. Eesti ühes kaunimas ajaloolises kontserdisaalis Kadrioru lossis kõlavad pühapäeviti kell 17 kammermuusika väärtteosed Bachist ja Mozartist kuni tänapäeva heliloojate loominguni. Publiku ette astuvad väljapaistvad Eesti interpreedid ja mainekad külalised nii naaberriikidest kui kaugemalt.
Lossimuusika kontsert annab hea põhjuse veeta pühapäev Kadriorus, jalutada Eesti silmapaistvaimas lossi- ja linnapargis, imetleda sajanditevanuseid kunstiteoseid ja kuulata lummavalt kaunist muusikat aristokraatses õhkkonnas.

Hooaja avakontserdil 18. septembril astuvad üles Marju Riisikamp (klavessiin) ja Rebecka Karlsson (viiul, Rootsi) kavaga „Põhkala meeleolud“.

„Lossimuusika“ kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu, korraldajateks MTÜ Loovüksus ja Eesti Kammermuusika Ühing koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides ja netipoes ning Kadrioru lossi kassas. Kontserdipilet kehtib ka näitusepääsmena ja võimaldab vaadata nii muuseumi püsiekspositsiooni kui lossis eksponeeritavaid näitusi. Lossimuusika sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Tagasi