Muusikauudised

Jaapanis ilmus plaat Urmas Sisaski muusikaga

Jaapani plaadifirmalt Studio N.A.T ilmus 16. juunil pianisti Takumi Nashimoto esimene sooloalbum. Plaadil kõlab Urmas Sisaski Tähistaeva tsükkel lastele, I vihik „Cassiopeia” op. 55 ja Tähistaeva tsükkel lastele, II vihik „Jõulutäht Kapella” op. 56. Jaapani pianist Takumi Nashimoto on Sisaski muusikaga tuttav juba mitmeid aastaid, näiteks 2019 esitas ta koos oma duopartneri Motoshi Miyazatoga Tokyos Sisaski kaheklaveriteose „Spiraalne sümfoonia”.

Lisaks Sisaskile on albumile valitud ka Bartóki, Liszti ja Chopini teosed. Plaadikava märksõnad on keel ja kultuur, millest lähtub albumi teema „Muusika on sõna”. CD pealkiri on „Kotonoha Music” (kotonoha – sõna/keel jaapani keeles).

Takumi Nashimoto (1995) on lõpetanud Ferenc Liszti Muusikaakadeemia Ungaris ja Tokyo Kunstide Ülikooli. Ta on võitnud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel konkurssidel Jaapanis ja Poolas ning andnud arvukalt soolo- ja kammerkontserte peamiselt Jaapanis, Ungaris ja Poolas. Tema laias repertuaaris kuulub eriline koht nüüdismuusikale.

Album on saadaval siin.

Vaata ka:
Studio N.A.T
Takumi Nashimoto

Tagasi