Muusikauudised

Ilmus kogumik Solare jaoks loodud koorilauludest


Kammerkoor Solare andis seoses oma 40. sünnipäevaga välja noodikogumiku „Pühendusega Solarele“, milles on kuus spetsiaalselt Solarele loodud ja aastail 2009–2017 esiettekandel olnud teost, autoriteks Mart Siimer, Andres Lemba, Kadri Hunt, Pärt Uusberg, Jaanus Nurmoja ja Kristo Matson.

Solare plaanib kogumikus olevaid teoseid oma 40. sünnipäevale järgneva aasta jooksul jõudumööda esitada. Ühtlasi annab kogumiku ilmumine teistelegi kooridele võimaluse oma repertuaari täiendada. Nagu ütles koori dirigent Elo Üleoja ajalehele Virumaa Teataja, sisaldab kogumik tõsist koorimuusikat, mida võiksid esitada head koosseisud.

Kogumikku hinnaga 10 eurot saab hetkel tellida otse kammerkoorilt Solare aadressil info@solare.ee.

Solare alustas oma tegevust 1977. aastal segaansamblina, mis kasvas juba mõni aasta hiljem kammerkooriks. Kui algusaegadel oli tegemist eelkõige kergemuusikakooriga, siis tänapäeval on Solare oma kodulinna Rakvere kooridest kõige nõudlikuma repertuaariga. Solaret juhatab 2004. aastast Elo Üleoja. Lisaks temale töötavad kooriga koormeister Ka Bo Chan ja hääleseadja Leelo Talvik. Varem on Solaret juhatanud Jarmo Kiik, Anneli Riim ja Villem Freiman, teise dirigendi, abidirigendi või kontsertmeistri rollis ka Aime Rahula, Marge Matson ja Keio Soomelt.

Alates 2008. aastast on Solare olnud mõnegi uudisteose esmaesitaja või üks esmaesitajatest, olgu selle taga siis koori tellimus, autori algatus või koori koostöö Virumaa Kammerorkestriga. Uudisteoste autoritest on Kristo Matson olnud ka ise Solare laulja ning Jaanus Nurmoja on seda tänaseni.

Vaata ka: http://www.solare.ee/

Tagasi