Muusikauudised

Ilmus Duo Telluuri debüütalbum

Kuuendat aastat tegutsev eesti ansambel Duo Telluur esitles detsembri keskel oma debüütalbumit „Evening Mosaic“ („Õhtumosaiik“). Albumi väljaandjaks nii digitaalsel kujul kui ka CD-plaadina on Belgias tegutsev rahvusvaheline plaadifirma Etcetera Records. Albumisse on koondatud valik ansambli viie senise tegutsemisaasta jooksul enim mängitud ja imetletud teostest, mis moodustavad omamoodi mosaiigi õhtustest mõtetest ja meeleoludest.

Õhtumosaiik püüab kujutada lõppeva päeva rahunemist, videvikuhetkede sumedat salapära ning meenutuste nostalgiat. Teoste valiku poolest mitmekesine album sisaldab nii eesti heliloojate René Eespere, Lauri Jõelehe, Mingo Rajandi ja Eugen Linde poolt Duo Telluurile loodud teoseid kui ka ansambli koosseisule seatud Béla Bartóki, Modest Mussorgski, Gustav Holsti ja Enrique Granadose loomingut. Albumi avalooks on Ameerikas kuuba juurtega kitarristi ja helilooja José Lezcano kolmeosaline tsükkel „Recollections“ („Meenutused“), mis on kirjutatud Duo Telluurile koostöös ameerika kirjastusega Cayambis Music Press. Albumi rahuliku kulgemise võtab aga kokku albumi unistav ja helge lisalugu „Majakene mere ääres” (filmimuusikast tuntud Ülo Vinteri laulu on Duo Telluurile seadnud Rasmus Puur).

Duo Telluuris mängivad muusikud Heli Ernits (inglissarv/oboe) ja Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr). See omapärane pillikooslus sündis soovist näidata oma instrumentide sumedakõlalist sobivust ja vastastikust täiendamisvõimet. Duo muusikud astusid julgelt teekonnale, kus ei domineeri väljakujunenud repertuaar, vaid hoopis värske helilooming ja väärt leiud teistele pillikoosseisudele kirjutatu hulgast. Duo on teinud koostööd mitmete eesti ja muu maailma heliloojatega. Kontserte on alates 2015. aastast antud üle Eesti, samuti Venemaal, Saksamaal ja Itaalias. Oma nime on Duo Telluur saanud keemilise elemendi järgi, mis on haruldane, hõbedane ja habras just nagu ansambli unikaalne akustiline kõla.

Tagasi