Muusikauudised

Igor Garšneki uus elektronmuusika album „Plasma”Esmaspäeval, 13. novembril ilmus Estonian Record Productionsi (ERP) väljaandena Igor Garšneki elektronmuusika CD „Plasma”, millel kõlavad kompositsioonid on loodud ajavahemikus 2021–2023.


Albumi muusikaliseks stiilimääratluseks võiks olla sulam kosmilisest ambient’ist, Ladina-Ameerika rütmimustritest ning progerockile iseloomulikust energeetikast. Sellist sulamit seostatakse ka mõistega synthwave. Samas eksperimenteerib Garšnek stiilielementidega, seades Kagu-Aasia pillikõlad kohakuti elektrooniliste rütmidega ning Euroopa keskaja stiliseeritud motiivid süntesaatorite atmosfäärimuusikaga.

CD bukletist leiame autori mõtteavalduse, mis sisaldab albumi muusikaülest sõnumit: „Füüsikalises mõttes on laetud osakestest koosnev plasma mateeria neljas olek. Kogu nähtav universum – tähed (sealhulgas ka meie Päike), galaktikad ja galaktikaparved – koosneb põhiliselt plasmast. Sellisena on plasma päris algne ürgelement, kõige olemasoleva nurgakivi ning ka elu alus.”

Varasemalt on Igor Garšnek mänginud klahvpille ansamblites Ruja, Synopsis ja Data, praegu osaleb koosluses Led R. Plaadifirma Boheme kaubamärgi all on ilmunud tema Orwelli-teemaline rockoratoorium „Loomade farm”.

Plaadil oleva muusika on sisse mänginud ja salvestanud helilooja ise, temalt pärinevad ka digitaalsed visuaalid, kahe loo lõppviimistluse tegi Kaur Garšnek. Teised tegijad on: Siim Mäesalu – mastering, Mart Kivisild – kujundus, Eglund Luarvik – annotatsioonid, Peeter Vähi – produtsent.

Rohkem infot: Estonian Record Productions
 

Tagasi