Muusikauudised

Hollandi vokaalansambel TIEN esitab Hollandis taaskord eesti ja soome kooriloomingut

Homme, 9. jaanuaril toob Hollandi vokaalansambel TIEN kuulajateni taaskord kava pealkirjaga „Laulan!", kus tuleb ettekandele eesti ja soome heliloojate looming. Lisaks juba tuntud nimedele nagu Pärt ja Sibelius, kuuleb teosed ka noortelt heliloojatelt. Dirigeerib Felix van den Homberg. Kontsert leiab aset kell 16.30 Sionkerkis Zeistis.

Eesti muusikast kõlavad ansambli esituses Cyrillus Kreegi „Kas on linnukesel muret”, Arvo Pärdi VII osa (Memento) „Kanon Pokajanenist“, Maria Kõrvitsa „2 haikut”, Tõnu Kõrvitsa „The night is darkening round me” ja Mart Saare “Lindude laul”. Soome heliloote teostest on kavas Juhani Komulaineni „La morte de St. Martin”, Jean Sibeliuse „Rakastava”, Pekka Kostiaineni „Hiilellä piiretyt puut” ning Jaakko Mäntyjärvi „Pseudo-Yoik”.

Ansambli edukaks kujunend kaks eesti ja soome kooriloominguga kontserti leidsid aset möödunud aasta 21. ja 29. novembril Amsterdamis.

Vokaalansambel TIEN on asutatud 1990ndate keskel ning ansamblis laulab keskmiselt 16 koolitatud lauljat. TIEN annab regulaarselt kontserte Amsterdamis ja selle ümbruses ning on pälvinud tähelepanu selge kõla ja huvitava kavavaliku poolest.

Vaata ka: TIEN

Tagasi