Muusikauudised

Hollandi vokaalansambel TIEN esitab Amsterdamis kava eesti ja soome muusikast

21. ja 29. novembril toob Hollandi vokaalansambel TIEN Amsterdamis kuulajateni kava pealkirjaga "Laulan!", kus tuleb ettekandele eesti ja soome heliloojate looming. Lisaks juba tuntud nimedele nagu Tormis, Pärt, Sibelius ja Rautavaara, kuuleb teoseid ka noortelt heliloojatelt. Dirigeerib Felix van den Homberg.

Eesti muusikast kõlavad ansambli esituses Cyrillus Kreegi “Kas on linnukesel muret”, Arvo Pärdi VII osa (Memento) „Kanon Pokajanenist“, Maria Kõrvitsa “2 haikut”, Tõnu Kõrvitsa “The night is darkening round me”, Evelin Seppari “Near”, Pärt Uusbergi “Õhtu ilu”, Ester Mägi “Neenia”, Veljo Tormise “Lauliku lapsepõli”, Mariliis Valkoneni “Usalduse jõgi” ja Mart Saare “Lindude laul”. Soome heliloote teostest on kavas Juhani Komulaineni “La morte de St. Martin”, Jean Sibeliuse “Sydämeni laulu” ja “Rakastava”, Einojuhani Rautavaara “Morsian”, Erik Bergmani “Akvarell”, Selim Palmgreni “Yökeherääjä” , Pekka Kostiaineni “Hiilellä piiretyt puut” ning Jaakko Mäntyjärvi “Pseudo-Yoik”.

Kontserdid leiavad aset 21. novembril kell 20.15 Engelse kirikus ja 29. novembril Buiksloterkerkis kell 15.

Vokaalansambel TIEN on asutatud 1990ndate keskel ning ansamblis laulab keskmiselt 16 koolitatud lauljat. TIEN annab regulaarselt kontserte Amsterdamis ja selle ümbruses ning on pälvinud tähelepanu selge kõla ja huvitava kavavaliku poolest.

Vaata ka: TIEN

Tagasi