Muusikauudised

Helilooja Helena Tulve teos „nec ros, nec pluvia“ kõlab täna maineka prantsuse keelpillikvarteti Quatuor Diotima esituses Flagey kultuurikeskuses Brüsselis

ECCO on Euroopa heliloojaid ja laulukirjutajaid ühendava organisatsiooni ECSA (European Composers and Songwriters Allience) projekt, mis on pühendatud kaasaegse muusika esitamisele ja edendamisele ning uute vaatajaskondadeni jõudmiseks. See toimib aktiivsete ansamblite, orkestrite ja spetsialistide võrgustikuna, toetades heliloojate ja esinejate vahelist loomingulist dialoogi ning pakkudes spetsialistidele võimalust arendada oma oskusi rahvusvahelisel tasandil kaasaegse muusika teostamiseks kogenud ansamblitega.

ECCO kontsert ja muud ECSA poolt korraldatud kultuuriprojektide eesmärgiks on tõsta muusika loojate nähtavust ning pakkuda neil kõrgetasemelisi rahvusvahelisi platvorme.

Kava koostatakse ECSA-sisesese konkursi korras, kuhu iga liikmesriik saab esitada oma kandidaadid, kelle hulgast valitakse välja ühe kontserdi jagu teoseid.

  Helena Tulve, Märt-Matis Lill
  Foto: Mait Jüriado

Iga Ecco kontserdi viib läbi erinev koosseis. Eesti on oma teoseid esitanud kahel korral, millest mõlemal on teosed ka kavasse valitud. Eelmisel ECCO kontserdil 2017 oktoobris Viinis kõlas René Eespere teos „Respectus“ keelpilliorkestrile.

Tuntud prantsuse Quatuor Diotima esitatav programm peegeldab tänapäeva Euroopa kunstimuusika kultuurilist ja esteetilist mitmekesisust.

„Sel aastal on ECCO kontsert eriti unikaalne, kuivõrd esinevaks kollektiiviks on maailma absoluutsesse tippu kuuluv keelpillikvartett Diotima. See, et nad ka eesti helilooja teose oma kavva valisid, on järjekordseks tõendiks meie heliloojate ülimalt kõrgest tasemest,“ kommenteeris valikut Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill.

Peale Helena Tulve loomingu kõlavad teosed heliloojatelt Andrea Tarrodi (Rootsi), Kimmo Hakola (Soome), Malte Giesen (Saksamaa), Mihailo Trandafilovski (Makedoonia), Paul Pankert (Belgia).

Samaaegselt ECCO kontserdiga toimub Brüsselis ka Euroopa Heliloojate ja Laulukirjutajate Ühenduse (ECSA) kohtumine, kus peamise arutluse all on valdkonnasisest Euroopa seadusandlust ja autoriõigust käsitlevad teemad. Eestit esindab Eesti Heliloojate Liit, olles ECSA liikmesorganisatsioon, keda esindab juhatuse esimees Märt-Matis Lill.

Rohkem infot: https://www.flagey.be/en/activity/4421-quatuor-diotima

Tagasi