Muusikauudised

Harjumaa Keelpilliorkester Itaalias rahvusvahelisel orkestrite festivalil


Harjumaa Keelpilliorkester

Harjumaa Keelpilliorkester on kuuteistkümnendat hooaega tegutsev kollektiiv, kus mängivad Harjumaa muusika- ja kunstikoolide keelpillimängijad ning nende õpetajad. Orkestril on kaks koosseisu – ettevalmistusorkester ja orkestri põhikoosseis. Orkestri eksisteerimise ajal on välja kujunenud tegevused nagu harjutuspäevad koolivaheaegadel või nädalavahetustel, osalemised laulu- ja tantsupidudel, kontserdid 2–3 korral aastas ning osalemine erinevatel festivalidel. Viimane on suureks eesmärgiks mängijatele ning heaks orkestri taseme tõstmise võimaluseks.

11.–17. juulil toimus Itaalias rahvusvaheline festival Orchestre Giovanili, mille üks osalejatest oli Harjumaa Keelpilliorkestri põhikoosseis Imre Rohuvälja juhatusel.

Festivali programmis oli orkestrile antud võimalus esineda nelja ajaloolise linna esinduslikemates kontserdipaikades: Firenzes Piazza Signorial, Montecatinis Terme Tettucios, San Gimignanos Piazza Duomos ja Cremonas Cortile Federico II-s. Erinevates asukohtades esinemine andis võimaluse tutvuda kohaliku arhitektuuri ja kultuuriga tutvustades samaaegselt Eesti muusikat, mis hõlmas kontserdiprogrammist olulise osa. Vabaõhukontsertidel esitati rahvarohkele publikule lisaks Eesti muusikale nii tuntud klassikute teoseid, filmimuusikat, kui ka teisi erinevaid välisautoreid. Muuhulgas tuli ettekandele Pärt Uusbergi uudisteos „Äramaale”, mille maailma esiettekanne toimus HKO poolt eelmise aasta novembris.

Muusikalembene Itaalia publik võttis kõik neli enam kui tunni pikkust kontserti soojalt vastu. Hooaja jooksul harjutatud kava kulmineerus festivali kontsertidel parimate esituste näol, mis näitab orkestri head ettevalmistust ja võimekust.

Augustis alustavad orkestri mõlemad koosseisud ettevalmistust uueks hooajaks, kus on juba ootamas mitmeid huvitavaid projekte. Orkester plaanib jätkata ka traditsiooniga, kus igal hooajal tellitakse ja kantakse ette vähemalt üks Eesti helilooja uudisteos, mis on seni toiminud väga edukalt.

Tagasi