Muusikauudised

Gramophone Classical Music Awards 2018 Londonis

Täna, 13. septembril kell 20.30 toimub Londoni Covent Gardenis maailma ühe mainekama muusikaajakirja Gramophone muusikaauhindade üleandmistseremoonia. Sel aastal on Eesti juubeliaasta puhul fookuses Eesti ning üheks koostööpartneriks Eesti Vabariik 100 – galal astuvad publiku ette nii dirigendid Kristjan Järvi ja Neeme Järvi kui ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkestri kammerkoosseis. Üle antakse muuhulgas aasta plaadi, orkestri ja artisti auhinnad ning elutööpreemia.

Galakontserdi kavas kõlab eesti muusikast Jaan Räätsa Kontsert kammerorkestrile op. 16, Arvo Pärdi „Ukuaru valss“, Peeter Vähi „Emale“ ning Heino Elleri „Tants“ ja „Kodumaine viis“ tsüklist „Viis pala keelpilliorkestrile“, lisaks tuleb ettekandele Henri Duparci „Au Pays où se fait la guerre“, Heitor Villa-Lobosi „Preüüd“ nr. 1, Jean Sibeliuse „Mustad roosid“ op. 36, Johann Sebastian Bachi Tšellosüit nr. 1 G-duur BWV 1007 ja Richard Straussi laul „Morgen“ op. 27 nr. 4. Solistidena teevad kaasa Marianne Crebassa (metsosopran), James Baillieu (klaver), Miloš Karadaglić (kitarr) ja Marek Zwiebel (viiul).

Eestlastest pälvis tänavu auhinna Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Kaspars Putniņš, kelle album „PÄRT Magnificat & Nunc dimittis. SCHNITTKE Psalms of Repentance“ (väljaandja BIS) hinnati parimaks koorimuusika kategoorias.

Gramophone’i auhinda peetakse klassikalise muusika valdkonnas sama oluliseks kui Grammy auhinda popmuusikas ja Oscarit filmivaldkonnas. Tänavu jagatakse „Gramophone Classical Music Awards“ tiitleid 41. korda 10 kategoorias ning auhinnagala kantakse üle medici.tv vahendusel rohkem kui 180 riigis.

Vaata ka: medici.tv

Tagasi