Muusikauudised

Galina Grigorjeva autorikontsert „In Paradisum“ ja plaadiesitlus

13. aprillil kell 19 leiab Estonia kontserdisaalis aset Galina Grigorjeva autorikontsert pealkirjaga „In paradisum“ ja plaadiesitlus. Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) sarjas toimuval kontserdil astub üles Eesti Rahvusmeeskoor dirigent Mikk Üleoja juhatusel, kaastegev tšellist Allar Kaasik.

Kontserdil tulevad ettekandele viieosaline kooritsükkel „Nox vitae“ („Elu öö“) (tekst: Innokenti Annenski, 2006), kaheosaline koorilaul „Diptühhon“ (tekst: vene õigeusu kanoonilised tekstid,  2011), „In Paradisum“ (tekst: liturgiline, 2012) ja „Molitva“ („Palve“) seade meeskoorile ja tšellole esiettekanne (kirjutatud spetsiaalselt RAMile, 2013). Lisaks jõuab kuulajateni Grigorjeva uue teose „Bog Gospod’“ („Jumal on Issand“), mis on kirjutatud meeskoorile ja tšellole (tekst: Psalm 117, 2014) maailmaesiettekanne.

Grigrojeva esimesele autoriplaadile „In Paradisum“ on salvestatud juba eelpool nimetatud lood „Nox vitae“, „Diptühhon“, „In Paradisum“, „Molitva“ ja Allar Kaasiku esituses sonaat soolotšellole „Recitativo accompagnato“ (2003). Lood on lindistatud ajavahemikul 2012–2014 ning plaadi on välja andnud Eesti Rahvusmeeskoor.

Tagasi