Muusikauudised

Floridante toob Eestisse Euroopa tippsolistid


 
 

Eesti klassikalise muusika üks hinnatumaid kollektiive, varajase muusika esitamisele keskendunud barokkansambel Floridante toob hooajal 2023/2024 Eestisse terve rea nimekaid välissoliste. Kontserdisarja "Euroopa tippsolistid" raames kohtuvad Niguliste kirikus läbi hooaja laval Eesti juhtivad solistid oma mainekate külalistega Euroopast. Neid saadab Floridante barokkorkester.

Kontserdisarja algne idee sündis spordikommentaatori bariton Alvar Tiisleri sõprusest Briti tenori Guy Cuttinguga koostöös ansambel Floridante ühe eestvedajatest ja Haapsalu vanamuusikafestivali juhi Saale Fischeriga.
 
Alvarit ja Guyd ühendab peale sõpruse veel ühine vaade muusikale – 7. oktoobri õhtul saavad kokku nii muusikaline tulevärk kui ka inimtunnete intiimseimad kihistused. Kõlavad tuntud meesaariad Händeli oratooriumidest “Jephta” ja “Theodora” ning Bachi vaimulikest suurteostest. Floridante ees on kontsertmeistrina Soomest pärit tippviiuldaja Aira Maria Lehtipuu.
 
Sarja teiseks kontserdiks 12. novembril on metsosopran Tuuri Dede enda lavapartnerina külla kutsunud Eesti publikule juba mitmest suurprojektist tuttava Slovakkia päritolu ja Taanis resideeriva tippviiuldaja Peter Spissky, kes on tuntud kui mitmete Euroopa barokkorkestrite (sh Concerto Copenhagen) kontsertmeistrina. Tuuri ja Peter on koos esinenud juba arvukates projektides. Muuhulgas esines Tuuri 2021. aastal Haapsalu vanamuusikafestivalil Peter Spissky orkestri Camerata Øresundi solistina.
 
Eesti sünnipäevanädala lõpul, 25. veebruaril, soleerib sopran Maria Valdmaa kõrval Müncheni Riigiooperi solist, hollandlasest bariton Tim Kuypers. Kontserdi teeb erakordseks maailma ühe mainekama ja olulisema, Carl Nielseni nimelise rahvusvahelise viiuldajate konkursi võitja Hans Christian Aavik, kes viib teoks enda kauaaegse unistuse ja teeb debüüdi barokkorkestri ees.
 
Sarja lõppkontserdiks 4. mail saabub ansambel Floridante kutsel Eestisse siinsele publikule juba tuttava Norra päritolu tippviiuldaja Ragnhild Hemsing. Oma albumi RØTA eest Opus Classic Awardi pälvinud viiuldaja tuuritab intensiivselt terves Euroopas ja USAs nii kammermuusiku kui orkestrisolistina, Eestis on ta soleerinud nii ERSO kui Tallinna Kammerorkestri ees. Lisaks mitmetele modernorkestritele on ta koostööd teinud ja ajaloolistel pillidel mängivate kooslustega nagu L’arte del Mondo ja Barokkanerne. Tallinnas toimuval kontserdil esitavad Ragnhild Hemsing ja Floridante maailma muusikaklassika ühte tippteost, Antonio Vivaldi “Aastaaegu”. Need viiulile mõeldud kontserdid kõlavad Eestis esmakordselt Hardangeri viiulil, põimituna Norra rahvaviisidega.

Sel hooajal annab barokkansambel Floridante mh kontserte koos Genka, DJ Paul Oja ning Hollandis resideeriva crossover-vokalisti Kadri Tegelmanniga

Floridante kodulehekülgFLORIDANTE – Ansambel ja kontserdid
Piletid: Piletikeskus 

Tagasi