Muusikauudised

Festival „Eesti muusika päevad“Selle nädala lõpus alustab Eesti olulisim Eesti heliloojate loomingule keskenduv festival „Eesti muusika päevad“. Selle aasta festivali teemaks on Küllus oma paljude varjundite, vastanduste ja tähendustega. Publikuni jõuab üle 30 uudisteose meie tippheliloojatelt ning samapalju uut loomingut noortelt heliloojatelt. Teoseid esitavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, ansambel Sepia (Poola), Tallinna Kammerorkester, EMTA sinfonietta, Toomas Trass (orel), ansambel U:, Resonabilis, Vox Clamantis jpt.

Festivalil esitletakse kahte plaati: helilooja Märt-Matis Lille autoriplaati ja ansambel U: CD-d. Programmi kuulub ka Raadio Ööülikooli avalik salvestus, arhitektuuri välkloeng „Helisevad ruumid“ Õpetajate Majas, vestlusring „Varssavi sügis“ Kloostri Aidas, kaks rändnäitust ja Klubiöö. Esmakordselt võivad huvilised külastada EMPi kontsertide proove ning vaadata, milline näeb välja noodimaterjal, mis on just tänavuse festivali jaoks kirjutatud.

Festivali uus algatus mini-EMP ehk lastele ja noortele suunatud kaasaegse muusika programm viib kaasaegse muusika esmakordselt Eestimaa koolidesse ning annab noortele võimaluse töötada koos professionaalsete heliloojate, interpreetide ja teiste festivali korraldamises oluliste valdkondade spetsialistidega. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit, festivali kunstilised juhid on Timo Steiner ja Helena Tulve. Festival kestab 10.-17. aprillini.

Vaata ka:
Eesti Muusika Päevad
Facebook

Tagasi