Muusikauudised

ERSO lõpetab 97. hooaja piduliku lõppkontserdigaReedel, 17. mail lõpetab ERSO peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts pidulikult orkestri 97. hooaja. Tema juhatusel tuleb ettekandele Gustav Mahleri viies sümfoonia ning Erkki-Sven Tüüri teine tšellokontsert „Labyrinths of Life“ Nicolas Altstaedti soleerimisel. 


Erkki-Sven Tüüri teine tšellokontsert valmis ERSO, Bambergi Sümfoonikute ning Londoni Philharmonia orkestri ühistellimusena ning Tallinnas kõlab reedel üks teose esiettekannetest. Kontserdil soleeriv Nicolas Altstaedt esitas 12 aastat tagasi Erkki-Sven Tüüri esimest tšellokontserti, millega helilooja väga rahule jäi. Sellest sündiski soov kirjutada teine tšellokontsert just Altstaedtile. Altstaedt on mitmekülgne ja nõutud artist, kes esineb nii solisti, dirigendi kui ka kammermuusikuna. Olulisel kohal on tema repertuaaris just nüüdismuusika.

„ERSO hooaeg on olnud tulvil Mozartit, Sumerat ja Mahlerit,“ sõnas orkestri peadirigent Olari Elts. „Täna lõpetame hooaja Mahleri kõige populaarsema ja – vaatamata väga kurjakuulutavale esimesele osale – helgema sümfooniaga,“ kirjeldas Elts Mahleri viiendat sümfooniat. „Lisaks soleerib Erkki-Sven Tüüri verivärskes teises tšellokontserdis maailma igasse saali oodatud fantastiline muusik Nicolas Altstaedt, kes on hetkel kindlasti üks maailma parimaid tšellospetsialiste ning kelle kirg uue muusika vastu on ka selle teose sünni põhjuseks,“ on Elts tänulik hooaja lõppkontserdi solisti üle.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester andis 97. hooajal kokku 119 kontserti.

Lisainfo: ERSO

Tagasi