Muusikauudised

ERSO läheb tuurile Euroopa suurlinnadesse, kavas on ka eesti muusika

Sel nädalal läheb Eesti Riiklik Sümfooniaorkester peadirigent Olari Eltsi juhatusel kontserte andma Euroopa suurlinnadesse. 1.–4. detsembrini esinetakse Nürnbergis, Pariisis ja Münchenis. Ette kantakse ka eesti heliloojate muusikat. Kontsertidel soleerib noor ja särava tähelennuga rootsi viiuldaja Daniel Lozakovich, kelle esituses kõlab Pjotr Tšaikovski viiulikontsert.

Kõik tuuri kontserdid toimuvad linnade olulisemates kontserdisaalides. 1963. aastal valminud Nürnbergi Meistersingerhalle on oma nime saanud 14.–16. sajandini tegutsenud saksa laulikute ehk Meistersinger’ite järgi. Kontserdimaja suur saal mahutab 2100 kuulajat. Müncheni Isarphilharmonie on 2021. aastal valminud ülimalt moodne kontserdisaal, kus saali mahub ligi 2000 kuulajat. Pariisis esinetakse 2017. aastal avatud eri kunstiliike ühendavas hoones La Seine Musicale, mis lisaks kontserdisaalidele sisaldab galerii- ja prooviruume ning kohvikuid.


ERSO ja Olari Elts
Foto: Krõõt Tarkmeel

„Oleme ütlemata rõõmsad, et pärast koroona-aastaid, mil tegime järjepidevalt tööd oma kodusaalis, on orkestril taas võimalik välisreisidele minna. Tutvustame meie heliloojate teoseid ning orkestri kõrgetasemelist mängu. Meil on kaasas erakordne talent Daniel Lozakovich, kes on põrmustavalt musikaalne ja kellega taaskohtumist ootame suure põnevusega,“ sõnas Olari Elts.

Daniel Lozakovich mängis Tšaikovski viiulikontserti ERSO ees ka tänavu septembris Estonia kontserdisaalis ning kontserdid võeti vastu suure menuga. Kontserdireisil kõlab lisaks viiulikontserdile veel Rudolf Tobiase avamäng „Julius Caesar“, Arvo Pärdi „Da pacem Domine“ ja „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“ ning Antonín Dvořáki kaheksas sümfoonia. Kontserdireisil esitatavat kava on võimalik kuulda veel 29. novembril Estonia kontserdisaalis.

Lisainfo: ERSO

Tagasi