Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri teosest „Ukrainale“ valmis video-esitus

Kammerkoor Collegium Musicale jäädvustas Erkki-Sven Tüüri segakoorile loodud uhiuue teose „Ukrainale“ helifaili ja videona. Video on üleval Youtube’is ja sellele on lisatud inglise, eesti ja ukrainakeelsed subtiitrid. Kontsertettekandena kõlab teos laupäeval, 26. märtsil kell 19 Tallinna Jaani kirikus Ukraina toetuseks toimuval Collegium Musicale ja Erki Pärnoja bändi kontserdil.

Täna, nädal aega tagasi, valmis Erkki-Sven Tüüril teos Ukraina toetuseks. Tüür kirjutas laulu „Ukrainale“ murest ja südamevalust Ukrainas toimuva pärast. Segakoorile loodud teoses on kasutatud ukrainakeelseid tekste Jesaja ja Habakuki raamatutest. Pühapäeval, 13. märtsil sai teos Collegium Musicale poolt salvestatud. Helirežissöör Andres Olema, ERR. Videojäädvustuse tegi Indrek Kasesalu.


Kuvatõmmis Collegium Musicale videost.

„Soovime läbi helisalvestuse ja videopildi aidata kaasa teose võimalikult laiale levikule. Loodame, et seda Ukraina toetuseks kirjutatud kooriteost hakatakse laulma maailma eri paigus,“ ütles Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav.

Videole on lisatud ka eesti, inglise ja ukrainakeelsed subtiitrid.
Vaata videot siit: https://www.youtube.com/watch?v=S-YWmDAOujs
Laulu noot on kõigile huvilistele tasuta kättesaadav siit: https://www.emic.ee/failid/File/Ukrainale.pdf

Tallinnas tegutsev kammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori asutaja ja dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, eriti oluline on eesti heliloojate looming. Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori 11. tegevusaasta sisse jäävad lisaks Eestile kontserdid ja festivalid Itaalias, Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis, Liibanonis, Kreekas, Hollandis ja Jaapanis. Olulistest festivalidest saab välja tuua näiteks Rhein Vokal ja Schleswig-Holstein Saksamaal, Al Bustan International Festival Liibanonis, Moravsky Autumn Brnos, Tšehhis ja Wratislavia Cantans Poolas. Kollektiividest kindlasti Helsingi Barokkorkester (Soome), Raschér Saxophone Quartet (Saksamaa), NFM Leopoldinum Kammerorkester (Poola) ja barokkansambel Barrocade (Iisrael). 
2017 võitis koor EBU rahvusvahelise koorikonkursi „Let the People Sing“ Grand Prix. Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral „Aasta koori“ tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Eesti Kultuurikapitali Helikunsti Sihtkapital tunnustas kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat 2018. aastal aastapreemiaga Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal. 

Aastas annab Collegium Musicale ca 40 kontserti. Eesti heliloojatest on enim esitatud Veljo Tormise loomingut. 2020. aastasse jäi ühtlasi kolme tunni jagu eesti heliloojatelt tellitud teoste esiettekandeid. 2021. aastal andis Collegium Musicale kontserte üle-Eesti – kõigis Eesti maakondades. Tänavu ootavad koori ees kontserttuurid USAs, Kanadas, Poolas ja Itaalias.
Koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Lisainfo koori kohta: www.collegiummusiale.ee ja www.facebook.com/choircollegium

Tagasi