Muusikauudised

Erkki-Sven Tüür on resideeriv helilooja RUSK festivalil Soomes, tema orkestriteosed kõlavad Tšehhis ja Rootsis

Erkki-Sven Tüüri  Viiulikontsert nr. 2 „Angel’s Share“ („Ingli osa“, 2018) tuleb Rootsi esiettekandele  Musikaliska kontserdimajas 11. novembril orkestrifestivali „North around the Baltic Sea“ kontserdil. Laval on kammerorkester O/Modernt New Generation ja O/Modernt Kammerorkestri muusikud, solist ja dirigent on Hugo Ticciati.

Tüüri orkestriteos „Le poids des vies non vécues“ („Elamata elu paine“, 2014) tuleb Arvo Volmeri juhatusel ettekandele 12. novembril Praha Raadio Sümfooniaorkestri esituses Prahas Rudolfinumi kontserdimajas. Kontserdi kavas on ka Jean Sibeliuse Sümfoonia nr. 7 ja Antonín Dvořáki Klaverikontsert op. 33 (solist Lukáš Vondráček).

20.–24. novembrini on Tüür resideeriv helilooja RUSK kammermuusika festivalil Soomes Pietarsaaris, kus tema loomingust tuleb ettekandele nii orkestri- ka kui kammermuusikat. 21. novembril kõlab Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri esituses keelpilliteos „Flamma“ (2011), samal kontserdil on kavas ka Arvo Pärdi „Tabula rasa“, milles soleerivad Hugo Ticciati ja Elina Vähälä. Orkestrit juhatab Simon Crawford-Phillips. 22. novembril kantakse ette „Fata Morgana“ (2002), esitajateks Hugo Ticciati (viiul), Nicolas Altstaedt (tšello) ja Simon Crawford-Phillips (klaver). 23. novembri kontserdil „Dialogues of Extremes“ on kavas „Symbiosis“ (1996) Elina Vähälä (viiul) ja Niek de Grooti (kontrabass) esituses. Sama päeva hilisemal kontserdil toovad Janne Thomsen (flööt), Christoffer Sundqvist (klarnet), Hugo Ticciati (viiul), Jakob Koranyi (tšello) ja Heini Kärkkäinen (klaver) Soome esiettekandele „Lichttürme II“ („Valgustornid II“, 2018). 24. novembril on Elina Vähalä (viiul) ja Simon Crawford-Phillipsi (klaver) kavas Erkki-Sven Tüüri „Conversio“.

  Erkki-Sven Tüür. Foto: Vallo Kruuser
Kontserdid toimuvad Schaumani saalis ja Pietarsaari muuseumis. Festivali selle aasta teemaks on „Breaking Waves“, selle kunstilised juhid on Sebastian Fagerlund ja Christoffer Sundqvist.

Tüüri akordionikontsert „Prophecy“ (2007) tuleb ettekandele 21. novembril Malmö Live Konserthusis, 22. novembril Göteborgi Kontserdimajas ja 24. novembril Örebro Kontserdimajas, esitajateks Ksenija Sidorova (akordion) ja Sinfonietta Riga Normunds Šnē dirigeerimisel. Akordionikontsert kõlab 22. novembril Rootsis lausa kahes kontserdipaigas – lisaks Göteborgile ka Uppsala kontserdi- ja kongressikeskuses, kus Uppsala Kammerorkestrit juhatab Olari Elts, akordionil soleerib Irina Serotyuk.

Vaata ka:
RUSK festival
Musikaliska
Rudolfinum
Sinfonietta Riga
Uppsala kontserdi- ja kongressikeskus

Tagasi