Muusikauudised

Elis Halliku "To become a Tree" kõlab Brüsselis Flagey kontserdimajas

28. oktoobril esitleb esitleb Belgia ansambel Fractales Flagey kontserdimajas oma uut albumit „Fractales”. Albumile on koondatud neli ansambli repertuaari võtmeteost, nende hulgas Elis Halliku „To become a Tree” flöödile/bassflöödile, bassklarnetile, viiulile, tšellole ja klaverile. Samuti on plaadile salvestatud Claude Ledoux’ (1960), Salvatore Sciarrino (1947) ja Maurizio Azzani (1987) teosed.


Elis Hallik. Foto: Kaupo Kikkas

Ensemble Fractales

Helilooja avab teose tausta nii: „„To become a Treeˮ vaatleb igapäevaelu tehnoloogilise singulaarsuse ja biootilise kriisi taustal. Keskkonna monitoorimise ning isegi taasloomisega tegeletakse meie ümber iga päev, ometi on keerulisem kui kunagi varem hoida ökosüsteemi tasakaalu selle kõige lihtsamatest alustest lähtuvalt.“

Aastal 2017 esindas „To Become a Tree“ Eestit Rahvusvahelisel Heliloojate Rostrumil Palermos ning valiti žürii poolt ka kümne soovitatud teose hulka.

Ansambel mängib koossseisus: Gian Ponte (klaver), Renata Kambarova (flööt), Benjamin Maneyrol (klarnet), Marion Borgel (viiul) ja Diego Coutinho (tšello). CD andis välja Belgia plaadifirma Cypres Records. Plaat on juba pälvinud Prantsuse muusikaajakirjalt Classica kõrge tunnustuse.

„To Become a Tree“ on lähiajal kavas ka Saksa nüüdismuusika ansambli Broken Frames Syndicate kontsertidel 4. novembril Ludwigsburgis ja 13. novembril Frankfurdis.

Vaata ka:
Flagey
Broken Frames Syndicate

Tagasi