Muusikauudised

Eesti viiuldaja Mari Poll pälvis Tagore Kuldmedali

Eesti viiuldaja Mari Poll pälvis Tagore Kuldmedali, mille andis 15. mail Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis toimunud tseremoonial üle Walesi prints Charles.

Tegemist on Kuningliku Muusikakolledži kõige prestiižikama auhinnaga, mis antakse igal aastal kahele väljapaistvaimale üliõpilasele. Sel aastal sai lisaks Mari Pollile preemia ka trompetist Christian Barraclough. Prints Charles on Londoni Kuningliku Muusikakolledži president ja õppis ka ise nooruses tšellot.

Mari Poll on üks tänase Eesti väljapaistvamaid noori viiuldajaid, kes on saanud auhinnalisi kohti ja preemiaid üheteistkümnel Euroopa konkursil, lisaks veel mitmeid mainekaid rahvusvahelisi stipendiume, ning andnud kontserte nii Eesti kui rahvusvahelistel lavadel. Teadaolevalt on ta esimene Eesti instrumentalist, kes on salvestanud EMIle (2012). 2012. aastal sai ta magistrikraadi Londoni Kuninglikust Muusikakolledžist (prof Radu Blidar), tänavu lõpetab samas õpingud Junior Fellow Artist Diploma programmis ning jätkab Norra Muusikaakadeemias Soloist Diploma programmis.

Mari Polli lähiaja olulisemaist esinemistest tasub siinkohal märkida võistlemist Michael Hilli nim rahvusvahelise viiulikonkursi poolfinaalis Uus-Meremaal juuni algul. 18 poolfinalisti valiti 125 kandidaadi hulgast ning Mari on ainus Eesti esindaja.

Tema järgmine kontsert on 17. mail Londonis Norfolk House Music Roomis, kus teda saadab klaveril Jennifer Hughes. Eesti publikul on võimalus Mari Polli kuulda 1. augustil Kuressaare Kammermuusika Päevadel.

Tagasi