Muusikauudised

Eesti uue koorimuusika kontserdil kõlab 10 esiettekannet

Teisipäeval, 29. novembril kell 19 toimub Tallinna Metodisti kirikus uue eesti koorimuusika kontsert „Veel“. Ettekandele tuleb 17 heliloojalt 24 teost, millest 10 kõlavad kontserdisaalis esmakordselt. Kontserti korraldab Eesti Kooriühing, kunstilised juhid on Ingrid Kõrvits ja Kaspar Mänd.

Kontserdil kõlavad esiettekanded Kadri Hundi, Liisa Hõbe, Robert Jürjendali, Tõnis Kaumanni, Riine Pajusaare, Sander Pehki, Rein Rannapi, Timo Steineri, Karl Tippi ja Kadri Voorandi sulest. Laule esitavad ETV lastekoor, Püha Miikaeli poistekoor, RO Estonia noormeestekoor, Segakoor HUIK!, Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoor, Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor, Tartu Ülikooli kammerkoor ja tütarlastekoor Ellerhein.

Kontserdi nimilugu on Robert Jürjendali uudisteos „Veel“, mille tekst on küll seotud merega, aga jätab oma kujundite tõttu vabaduse erinevateks tõlgendusteks. Kontserdi salvestab Klassikaraadio ning salvestusest valmib CD. Alates kella 18 müügil uue muusika noodid ja plaadid!

Piletid hinnaga 10 / 7 eurot Piletilevist ja enne kontserti kohapeal.

Kontserti toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Eesti Autorite Ühing, koostööpartneriks on Klassikaraadio.

Tagasi