Muusikauudised

Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdituur Hiinas

Märtsi teises pooles esinevad Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkrester kontsertidega Hiinas. RAM annab kokku kolm a cappella kontserti ning koos ERSOga astutakse ühiselt üles kahel korral.


RAM
Foto: Jaan Krivel
  RAMi kontserdid peadirigent Mikk Üleoja juhatusel leiavad aset 20. märtsil Pekingi ülikoolis, 22. märtsil Shanghai Symphony Hallis ja 27. märtsil Singapuris kõrgelt hinnatud Esplanade’i kontserdimajas, kus koor astub üles a cappella kavadega. Kontsertidel kõlab valik eriilmelist meeskoorimuusikat – kõrvuti armastatud ja tuntud heliloojate Felix Mendelssohn-Bartholdy, Franz Schuberti ja Sergei Rahmaninovi teostega, esitatakse publikule ka vähemtuntud kõrgtasemelist muusikat Henrik Ødegaardi, Giovanni Bonato ning meie Veljo Tormise ja Galina Grigorjeva sulest. Kontsertidel on kaasategev ka ERSO tšellorühma kontsertmeister Theodor Sink. RAM esines lühikontserdiga ka 19. märtsil Pekingis Eesti suursaatkonna pidulikul vastuvõtul.

24. ja 25. märtsil astuvad Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester koos üles Hongkongi kunstide festivali lõppkontsertidel, kus dirigendipuldis on Soome dirigent Leif Segerstam.  
ERSO

24. märtsil kõlab Hongkongi kultuurikeskuses Arvo Pärdi „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”, Eduard Tubina „Süit eesti tantsuviisidest” (solistiks ERSO kontsertmeister Arvo Leibur), Richard Wagneri „Apostlite püha õhtusöömaaeg” ning meeskoorinumbrid Wagneri ja Charles Gounod’ ooperitest. 25. märtsil tuleb Hongkongi linna kontserdisaalis ettekandele Grigorjeva Nokturn tsüklist „Elu öö” („Nox vitae”) meeskoorile ning Jean Sibeliuse suurvorm „Kullervo-sümfoonia”, kus solistidena astuvad üles Monika-Evelin Liiv (metsosopran) ja Rauno Elp (bariton).

Kontsertide korraldajad Eesti Kontsert, Wu Promotions ja ERSO. Eesti Rahvusmeeskoori Hiina turnee ja kontserdid Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Hongkongis on osa Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud muusikaprogrammist.

Hongkongi kunstide festival toimus esimest korda 1973. aastal ja see on toonud kokku kõrgetasemelisi interpreete, ansambleid ja orkestreid üle kogu maailma. Aastate jooksul on seal üles astunud näiteks Jose Carreras, Philip Glass, Pariisi ja New Yorgi balletitrupid, Moskva Kunstiteater ja paljud teised ilmakuulsad solistid ja kollektiivid. Eesti artistidest on seal tänavu esinenud ansambel Vox Clamantis ja koos Jevgeni Svetlanovi nimelise sümfooniaorkestriga dirigent Kristjan Järvi.

ERSO ja RAM esinesid viimati koos väljaspool Eestit 2011. aastal Stockholmis Läänemere festivalil.

Tagasi