Muusikauudised

Eesti muusika ja muusikud festivalil MoskvasTäna algav 13. rahvusvaheline festival „Vremena goda“ („Aastaajad“) Moskvas on seekord pühendatud vene ja Baltimaade muusikale ja muusikutele. Festivalil on esindatud nii eesti heliloojad kui ka interpreedid.

Organist Aare-Paul Lattik astub üles festivali avakontserdil 29. septembril Moskva Heliloojate Liidu majas koos Moskva kammerorkestriga „Vremena goda“ Vladislav Bulahhovi juhatusel, kavas Hugo Lepnurme Orelikontsert, mille ettekanne on pühendatud organisti ja helilooja Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäevale. Orkestri esituses saab eesti muusikast kuulda ka Heino Elleri kolme pala keelpilliorkestrile ja Arvo Pärdi teost „Silouans Song“ keelpilliorkestrile.

6. oktoobril tuleb samas paigas kammerorkestri „Vremena goda“ esituses ettekandele Peeter Vähi „Valge kontsert“ kitarrile ja kammerorkestrile (solist Arkadi Reznik) ja Rein Rannapi Klaverikontsert autori soleerimisel.

Festivali lõppkontserdil 7. oktoobril Venemaa Gnessini nimelises Muusikaakadeemias on eesti muusikast kavas Arvo Pärdi „Fratres“ vioolale ja kammerorkestrile kammerorkestri „Vremena goda“ esituses (solist Sergei Poltavski), Veljo Tormise valik kooriteoseid Moskva Muusikapedagoogika Kolledži koori ja Boris Pevzneri Moskva Kooriteateatri esituses ning Rein Rannapi klaveriteosed autori ettekandes.

Vaata ka: http://www.theseasons.ru/rus/festival/programms/

Tagasi