Muusikauudised

Eesti Interpreetide Liidu kontserdid septembrikuus

Eesti Interpreetide Liidu 13. hooaja avab 4. septembril kontserdiga Mustpeade Majas pianist Irina Zahharenkova. Ettekandele tuleb Johann Sebastian Baci Partiita nr. 5 G-duur BWV 829, Partiita nr. 6 e-moll BWV830 ja Henri Dutilleux’ Klaverisonaat op. 1.

Irina Zahharenkova on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril.


    Andres Uibo

Hugo Lepnurmele pühendatud kontsertidega esinevad 5. septembril Vigala Maarja kirikus ja 18. septembril Niguliste kirikus organistid Ulla Krigul, Andres Uibo ja Tiia Tenno. Lisaks Hugo Lepnurme teostele saab kontserdil kuulata ka helilooja enese esitusi helisalvestuste näol, veel kõlavad Johann Pachelbeli, Dietrich Buxtehude, Johannes Brahmsi, Rudolf Tobiase, Mihkel Lüdigi ja Niels Gade teosed. Mälestusi Lepnurmest jagab Andres Uibo.


  Kai Ratassepp
Eesti Kontserdi ja Eesti Interpreetide Liidu koostöös toimuvas kontserdisarjas „Eliitkontserdid“ esineb 23. septembril Estonia kontserdisaalis klaveriduo Kai Ratassepp-Mati Mikalai. Nii Eestis kui ka piiri taga tunnustust leidnud klaveriduo kontserdikavas tuleb ettekandele Felix Mendelssohn-Bartholdy avamäng „Suveöö unenägu“, Johannes Brahmsi Variatsioonid Haydni teemale op. 56b, Aleksandr Skrjabini „Fantaasia“ ning Sergei Rahmaninovi Süit nr. 1 op. 5.

Lisainfo Eesti Interpreetide Liidu kodulehel

Tagasi