Muusikauudised

Eesti heliloojate 1960. aastate laululooming kõlab Mustpeade majas

 

Foto: Mait Jüriado
  Eesti Heliloojate Liit tähistab käesoleval hooajal oma 90. aastapäeva terve aasta vältava kontserdisarjaga. Sarja kolmandal kontserdil astuvad üles staažikad lauljad Nadia Kurem ja Mati Palm ning klaveril Piia Paemurru. Kava koosneb valikust 1960. aastatel kirjutatud soololauludest. Lisaks üldtuntud heliloojatele, nagu Ester Mägi, Mart Saar, Tuudur Vettik, Eduard Tubin, Villem Kapp, on kavas terve rida väga harva kõlavate komponistide muusikat: Olev Sau, Leo Normet, Gennadi Taniel, Uno Naissoo, Els Aarne, Anti Marguste ja Ivalo Randalu. Kui Tanieli või Naissoo nimi on tuttav levimuusika kaudu, siis selle kontserdi kavas esitatakse nende klassikalisi soololaule.

Kontsert leiab aset 5. märtsil kell 19 Mustpeade majas, Eesti Interpreetide Liidu ja Eesti Heliloojate Liidu koostöös sarja Eesti Heliloojate Liit 90. raames.

Kogu hooaja vältel kestva kontserdisarja jooksul antakse antakse ülevaade eri aegadel liidu liikmeskonda kuulunud heliloojatest ning ühtlasi ka eesti professionaalse heliloomingu ajaloost. Fookuses on eri kümnendid eelmise sajandi algusest tänapäevani, esindatud on kõikvõimalikud koosseisud ja žanrid sümfooniatest jazzipaladeni. Kavas on tuntud teoseid, kuid nende kõrval kõlab ka muusikat, mida nii hästi ei teata, samuti on tellitud uudisteoseid.

Vaata ka: Eesti Heliloojate Liit
Eesti Interpreetide Liit

Tagasi