Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert Haapsalu Toomkirikus


  Eesti Filharmoonia Kammerkoor
  Foto: Kaupo Kikkas

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb 2. mail kell 18 Haapsalu Toomkirikus uue kavaga „Põhjatähed – Sibelius, Kreek“, mida juhatab soome dirigent Heikki Seppänen. Programm on ajendatud soome kuulsaima helilooja Jean Sibeliuse (1865–1957) koorimuusikast ning tema 150. sünniaastapäevast, mida järgmisel aastal tähistatakse kogu maailmas.

Kontserdil tuleb ettekandele ka mitu Cyrillus Kreegi Taaveti laulu, mida koor on suure menuga esitanud paljudes riikides üle maailma. Haapsalus kuuldud kava esitab kammerkoor veel Vigala koorijuhtide laagris ja mitmel Soome muusikafestivalil Espoos, Hämeenlinnas, Turus jm. Juunis sõidab koor Soome Sibeliuse kauaaegsesse elupaika Järvenpääle, et salvestada seal kogu helilooja koorilooming.

Heikki Seppänen on Soome tunnustatud koori– ja orkestridirigent ning organist. Ta on juhatanud koore ja orkestreid Soomes jt Põhjamaades, aga ka Riia kammerorkestrit, Helsingi barokkorkestrit, Moskva sümfooniaorkestrit ning teinud Rootsi Raadio kooriga salvestusi plaadifirmale Ondine.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori koduleht

Tagasi