Muusikauudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas kontserdireisi Austraaliasse


Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Foto: Kaupo Kikkas

Laupäeval, 26. jaanuaril, Austraalia päeval alustas Eesti Filharmoonia Kammerkoor pea kuuajast reisi Austraalias, kus esinetakse nii koos Austraalia Kammerorkestriga kui antakse a cappella kontserte.

Mastaapse turnee teevad eriliseks 9 kontserti koos maailma ühe hinnatuma orkestri Austraalia Kammerorkestriga, kellega on koostööd tehtud ka 20 aastat tagasi. Nende peadirigendi Richard Tognetti juhatusel esinetakse seekord 2. kuni 13. veebruarini Austraalia kõigi suuremate linnade kontserdipaikades – Sydney ooperimajas, Sydney kontserdimajas, Canberras asuvas Austraalia ülikoolis, Melbourne’i kultuurikeskuses, Adelaide’i raekojas ja Perthi kontserdisaalis. Kavas pealkirjaga „Arvo Pärt & J. S. Bach“ kõlavad põhiteostena Arvo Pärdi „Berliini missa“ ja Bachi neli motetti, millele juurde on võetud Galina Grigorjeva ja Austraalia tänapäeva helilooja Peter Sculthorpe teosed.

Turneele annavad lõppakordi kaks a cappella kontserti Tõnu Kaljuste juhatusel Perthi festivalil. Esimesel kontserdil kõlab Arvo Pärdi „Kanon Pokajanen“ ning teisel kontserdil pealkirjaga „Virmalised“ moodustavad põhituumiku Veljo Tormise teosed, milliele lisandub Pärdi, Britteni, Rautavaara ja Schaferi looming.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on oma ajaloo jooksul käinud Austraalias turneedel varem kolmel korral, viimati 2013. aastal. EFK juhi Esper Linnamägi sõnul olid just toonased üliedukad kontserdid Sydney ooperimajas tõukeks ka praegusele turneele. „Meil on säilinud väga head suhted tollase festivali juhi Yarmila Alfonzettiga, kes kureerib praegu klassikalise muusika kontserte Perthi festivalil ning tema idee oli kutsuda kammerkoor taas Austraaliasse pikemale kontserdireisile.“ Tagasi Eestisse jõutakse 17. veebruaril.

Tagasi