Muusikauudised

Duo Telluuri kontserdid Saksamaal

15.–17. novembril esines Duo Telluur mahuka kavaga eesti ja vene muusikast Saksamaa linnades Neuss ja Wuppertal. Eesti kammeransambel, koosseisus Heli Ernits (inglissarv) ja Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr) oli külaliseks kitarrifestivalil „Gitarre Wuppertal” ning esines väljaspool kodumaad esmakordselt. Haruldase koosseisuga duo on teinud koostööd mitmete eesti heliloojatega ja selle koostöö vilju said nautida ka festivalikuulajad.

Esitusele tulid Duo Telluurile Lauri Jõelehe poolt 2017. aasta kevadel kirjutatud „Nightfall/Öö saabumine”, samuti duole pühendatud autorite versioonid René Eespere teosest „Respectus” ja Aleksandr Žedeljovi teosest „Hammasrattad”. Duo esitas veel interpretatsiooni Ester Mägi palast „Cantus” (originaalis tšellole ja kitarrile) ning oma seade Modest Mussorgski kuulsast tsüklist „Pildid näituselt”. Kitarri soolopaladena kõlasid Tõnu Kõrvitsa „Eesti hällilaul” ja Edison Denisovi sonaat kitarrile. Festivali kunstilise juhi Gerhard Reichenbachi sõnul võeti kontsert suurepäraselt vastu ja eesti muusika pälvis palju kiidusõnu.

2015. aastal loodud Duo Telluur sai oma nime keemilise elemendi järgi, mis on haruldane, hõbedane ja habras just nagu ansambli akustiline unikaalne kõla. Kitarr ja inglissarv on muusikamaailmas harva esinev pillikooslus, mida iseloomustab sumedakõlaline sobivus. Ansambli repertuaaris on nii eesti heliloojate loomingut kui mitmesugust muusikat mujalt maailmast.

Vaata ka: www.duotelluur.com

Tagasi