Muusikauudised

Corelli Musicu „Mõisaromantika“ valgete ööde kontserdid „Soe elu jäämäe jalamil“Märtsis 2024 oma 20. juubelisünnipäeva tähistanud kontserdiagentuur Corelli Music
jätkab kaunitel suveõhtutel sarjaga „Mõisaromantika“, mille raames esineb kahel kontserdil ansambel Una Corda koosseisus Kristi Mühling (kannel) ja Ene Nael (klavessiin). Kaasa teeb erikülalisena Mingo Rajandi (kontrabass). 


Ansambel Una Corda (it.k. üks keel) on aastal 2009 loodud ainulaadse koosseisuga kolmest instrumendist – harf, kannel ja klavessiin - koosnev ansambel. Seekordsetel kontsertidel on erandlikult harfi asemel osalemas tunnustatud kontrabassimängija ja jazz-helilooja Mingo Rajandi. Valgete ööde kontsert on inspireeritud inimese ja looduse vaheliste suhete haprast tasakaalust. Malle Maltise „Leitud ja kaotatud“ kasutab algideena rahvaviisi millest kasvab välja korra ja kaose vahel balansseeriv helimass. Mirjam Tally teose „Soe elu jäämäe jalamil“ pealkiri on pärit Kristiina Ehini samanimelisest luuletusest ja vaatleb jäämäe aeglast, kuid järjekindlat sulamist. Taaskasutuse idee väljenduseks muusikas on kavas teosed barokiaja heliloojatelt nagu John Dowland, Johann Sebastian Bach, Jean-Philippe Rameau. Samuti kõlab Lauri Jõelehe muusika ja Mingo Rajandi teose esiettekanne. Kontserdi aitavad tervikuks sõlmida ansambli enda vabad improvisatsioonid, mis on inspireeritud lootuse ja lootusetuse vahel balansseerimisest.
 
Kontserdid toimuvad 12. juuni kell 19 Anija mõisas ja 13. juuni kell 19 Uuemõisa mõisas.

Lisainfo:

Tagasi