Muusikauudised

Collegium Musicale tähistab oma 4. sünnipäeva kontserdiga ja Jaapani turneega

3. oktoobril kell 19 tähistab kammerkoor Collegium Musicale oma 4. sünnipäeva kontserdiga “Teel Jaapanisse” Niguliste kirikus. Ettekandele tuleb Arvo Pärdi "Bogoroditse Djevo", "Zwei Slavische Psalmen", "Alleluia Tropus", "Most Holy Mother of God" ja "Which Was the Son of...", Erkki-Sven Tüüri "Missa brevis", Mirjam Tally "En strimma hav" ja Veljo Tormise laulud tsüklist "Unustatud rahvad", lisaks kõlab ka Jaapani heliloojate Ko Matshushita ja Kentaro Sato muusika. Dirigeerib Endrik Üksvärav.

8.–18. oktoobrini võtab Collegium Musicale osa Jaapni Karuizawa Rahvusvahelisest Koorifestivalist. Koor astub üles festivali avamisel ning lisaks annb kokku 5 kontserti, kus ettekandele tulevad Niguliste kirikus kõlanud teosed, sh kõlab Jaapani esiettekandes Erkki-Sven Tüüri “Missa brevis” ning Arvo Pärdilt lisaks "Da pacem Domine" ja "Vater unser". Festivali raames viib dirigent Endrik Üksvärav läbi ka workshopi eesti koorimuusikast – fookuses on Erkki-Sven Tüür, Arvo Pärt, Veljo Tormis ja laulupidude traditsioon.

3. oktoobril 2010. aastal sai Collegium Musicale esmakordselt kokku ning seda kuupäeva tähistakse kontserdiga. Koori dirigent on Endrik Üksvärav ja abidirigent Miina Pärn. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed. Collegium Musicale eesmärk on pakkuda professionaalsel tasemel esitusi ning rikastada Eesti muusikamaastiku. Koor on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Simon Carrington (UK), Jos van Veldhoven (Holland) ja Mihhail Gerts.


Kammerkoor Collegium Musicale

Collegium Musicale on osalenud edukalt mitmel rahvusvahelisel konkursil. 2011. a. võideti Itaalias Gorizias viis esikohta ja Grand Prix ning Itaaliast Arezzost naasti II kohaga Grand Prix’ voorust ja kahe kategooria võiduga. 2012 osales koor edukalt Soomes IV Rahvusvahelisel Harald Anderseni kammerkooride konkursil, kus jõuti  finaali. 2012 valmis koori esikplaat „Peegel peeglis“, kus kõlab Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming. 2013. aastasse jääb Roxanna Panufniku (UK) „Tallinna missa. Elutants“ salvestamine tunnustatud plaadifirmale Warner Classics. Suvel toimus kolm kontsertreisi: Karjala pealinna Petroskoisse, Itaaliasse ja Saksamaal osaleti kõrvuti teiste Eesti tippkollektiividega Schleswig-Holsteini muusikafestivalil. Suurimaks ettevõtmiseks 2013.a. oli Veljo Tormise kuueosalise kooritsükli „Unustatud rahvad“ täispikkuses esmaettekanne Eestis.

Tänavu on Collegium Musicale astunud üles üheksal festivalil Eestis, sh Pühalepa muusikafestivalil kõlas koori esituses Erkki-Sven Tüüri värske kooriteose „Missa brevis“ Eesti esiettekanne. Eesti Kooriühing tunnustas kammerkoori Collegium Musicale “Aasta koor 2011” tiitliga ja dirigent Endrik Üksvärav pälvis “Aasta noor dirigent 2011” tiitli, CD „Peegel peegli“ pälvis tunnustuse kui „Aasta kooriplaat 2012“.

Tagasi